Oisu rahvamajas linastub „Põrgu Jaan“

Oisu rahvamajas toimub täna kinoõhtu, kus näidatakse värskelt valminud  Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud müsteeriumi „Põrgu Jaan“. Režissöör Kaur Koka debüütmängufilm on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest.

Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan, kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber.

Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

Filmi autor Koka on lõpetanud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi ja paistnud nii Eestis kui rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. “Põrgu Jaan” on tema mängufilmidebüüt.

“Põrgu Jaani” taga seisab sama produktsioonifirma, kes tõi vaatajateni auhinnatud “Novembri” ja “Sügisballi”.

Filmis astuvad üles  osatäitjatena: Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Pääru Oja, Peeter Volkonski, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur, Anne Türnpu.

Oisu rahvamajas linastub film täna õhtul algusega 19:00.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background