„Ole IT-vaatlik!“ kutsub inimesi 20. novembril üle Eesti raamatukogudesse kübernõu küsima

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing korraldab koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga 20. novembril „IT-vaatlik“ nõuandepäeva, kus ligi 90 raamatukogu üle Eesti pakuvad eelkõige vanemaealistele internetikasutajatele mõeldes abi küberturvalisuse küsimustes. Järvamaal toimub nõuandepäev Käru ja Türi raamatukogudes.

Infopäeval osalevad raamatukogud on sel päeval kübernõuandepunktiks kas kindlatel kellaaegadel või terve päeva jooksul. Osalevate raamatukogude nimekirja koos avamisaegadega leiab RIA Facebooki lehelt.

Sel päeval on võimalik oma kohalikust raamatukogust saada nõu teemadel nagu tugevad paroolid, seadmete uuendamine, failide varukoopiate tegemine, privaatsuse tagamine sotsiaalmeedias, õngitsuskirjade äratundmine ja muudes turvalisuse küsimustes. Kuigi kampaania on suunatud eelkõige vanemaealistele, on kohalikes raamatukogudes võimalik abi küsida kõigil.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esimehe Katre Riisalu sõnul on ettevõtmise eesmärk õpetada seenioreid IT-muredega raamatukogusse pöörduma. „Kui noored saavad abi koolist ja täiskasvanud töölt, siis vanemaealised peavad reeglina ise hakkama saama. Siin on toeks raamatukogu töötajad kui oma ala asjatundjad, kes oskavad aidata nii arvutite ja nutiseadmete kasutamisel kui ka korraldavad koolitusi. 20. novembril on nõuandepunktides kohal ka vabatahtlikud küberturvalisuse spetsialistid,“ lausus ta.

Riisalu rõhutas, et kuigi küberturvalisuse küsimustega võib alati pöörduda oma kohaliku raamatukogu poole, siis tundlike isikuandmetega tuleks esmajoones abi paluda lähedastelt. Näiteks pangakonto andmeid, digiallkirjastamist ja isiklikku infot võiks näidata vaid inimestele, keda sa päriselt usaldad.

„IT-vaatlik“ nõuandepunktide täpsed avamiskellaajad leiab osalevate raamatukogude kodulehelt või Facebookist. Ülevaatlikku infot küberturvalisuse kohta leiab aadressilt http://www.itvaatlik.ee. Kodulehelt saab näpunäiteid, kuidas internetis ning nutiseadmetes turvalisemalt toimetada.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background