Ööpäevaga lisandus 23 koroonapositiivset inimest

Pilt: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul tehti 1609 koroonaviiruse testi, millest 23 olid positiivsed.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt Järvamaale koroonaviirusesse nakatunuid ei lisandunud ehk kokku on neid endiselt 9.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 134 inimest, kellest 9 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 83 inimest ning surnud on 24 inimest.

Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub haigestunuid kindlasti veel.

Alates eilsest uuendas Terviseamet testimise strateegiat – perearstid saavad põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi, sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest.

Inimeste jaoks testimise korralduses muudatusi ei tule: haigestumisel tuleb jätkuvalt pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning suunab inimese testimisele. Arst hindab individuaalselt iga üksikut juhtumit.

Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis, et täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Eestis on alates 31. jaanuarist tehtud kokku 26 416 koroonaviiruse testi, millest 1207 on osutunud positiivseks. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata veebilehelt www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background