Orienteerujad noppisid kõrgeid kohti

EMV hõbemedalivõitjad sprinditeates; foto: Siiri Poopuu

Nädalavahetusel toimusid Jõgevamaal Eesti meistrivõistlused orienteerumise sprindis, öisel tavarajal ja sprindi teatejooksus.

Avaalana selgusid Kuremaal Eesti parimad orienteerumissprindis. Naiste 2,25 km pikkusel ja 22 kontrollpunktiga rajal asus tiitlit jahtima 26 naist. Neist kiireimana suutis raja läbida orienteerumisklubi JOKA esindaja Evely Kaasiku, teine järvalane Sigrid Ruul lõpetas sprindi 9. kohaga.

Meeste sprindirajal saavutas järvalaste parimana Mehis Muru 19. koha. Noortest saavutas Raiko Marrandi M18 klassis 6. koha, Artur Soo M16 klassis 5. koha ja Mehis Udam 7. koha.

Veteranidest võitsid Eesti meistritiitlid Kersti Ehala N55 ja Siiri Poopuu N60 klassis, pronksmedali sai Pilvi-Heli Vettik N55 klassis.

Esikuuikusse jõudsid M35 klassis Tiit Tähnas (5. koht) ja Kaarel Kallas (6. koht), N35 klassis Helle Hallik (5. koht) ning M60 klassis Kalmer Keevend (5. koht) ja Raul Laas (6. koht).

Sama päeva hilistel õhtutundidel alustati Pala ümbruse metsades medalijahti öisel tavarajal. Naiste eliitklassi 6,28 km pikkusel ja 16 kontrollpunktiga rajal kordas tiitlivõitu Evely Kaasiku. Meeste eliitklassi 7,79 km pikkusel ja 18 kontrollpunktiga rajal võitis pronksmedali JOKA orienteeruja Juho Westerlund.

Õnnestunud jooksu öises metsas tegi Raiko Marrandi, kes võitis M18 klassis hõbemedali. M16 klassis saavutas Mehis Udam 4. koha, Artur Soo 9. koha ja Raiko Alliksaar 10. koha.

Veteranidest suutsid medaliväärse jooksu teha N35 klassis Helle Hallik, kes võitis hõbemedali ning pronksile jooksid end Kaarel Kallas M35 klassis, Toomas Marrandi M40 klassis, Siiri Poopuu N55 klassis ja Raul Laas M60 klassis.

Järgneva päeva lõunal olid orienteerujad taas stardijoonel, seekord Palamusel, kus selgitati parimaid orienteerumissprindi teatejooksus segavõistkondadele. Võistkonnas jooksid kaks naist ja kaks meest vahetuste järjekorras naine-mees-mees-naine.

JOKA eliitvõistkond koosseisus Sigrid Ruul, Juho Westerlund, Mehis Muru ja Evely Kaasiku asus kaitsma mullust pronksivõitu ja tegi seda edukalt. Avavahetuse lõpetas Sigrid Ruul viiendana, ent tihedas grupis liidrite kannul. Teises vahetuses tõstis Juho Westerlund võistkonna kolmandaks ja väga õnnestunud jooksu teinud Mehis Muru hoidis seda kohta. Evely Kaasiku alustas viimast vahetust 38-sekundilisest kaotusseisust, ent suutis peagi ühest eesjooksjast mööduda ja jõudis raja teisel poolel liidrile üsna kannule. Nende vahe oli vaid 4-5 sekundit, ent rohkemaks seekord siiski jõudu ei jagunud ja JOKA võistkonnal tuli leppida hõbemedaliga.

Veteranide seas võitis JOKA MN35 klassi võistkond koosseisus Mariliis Aren, Tiit Tähnas, Kaarel Kallas ja Helle Hallik kuldmedali ning MN55 klassi võistkond koosseisus Kersti Ehala, Raul Laas, Matti Betlem ja Pilvi-Heli Vettik hõbemedali.

Nädala pärast selguvad Virumaal Miilal Eesti meistrid orienteerumise tavarajal ning noorte ja veteranide teatejooksudes. Homme aga selgitatakse Kellissaares Järvamaa meistreid valikorienteerumises.