Orienteerujad trotsisid palavust

Eile selgusid Aegviidu lähistel Pukimäe ümbruse maastikul tõelises kuumaleitsakus Järvamaa orienteerumismeistrid tavarajal.

Tehniliselt ja füüsiliselt nõudlikel radadel kujunes võistlus enam kui 30 soojakraadiga tõeliseks võimeteprooviks.

Meeste 8,53 km pikkusel ja 22 kontrollpunktiga rajal oli võistlustules 14 meest. Kiireim oli Ats Sõnajalg Harjumaalt, Järvamaa meistriks krooniti Urmo Liblik orienteerumisklubist JOKA, talle järgnesid Raiko Marrandi Türi Spordikoolist ja Ilmar Udam Järva vallast.

Naiste 6,03 km pikkusel ja 14 kontrollpunktiga rajal võitis Anastasija Pahhomenkova, Järvamaa meistritiitli sai Kaidy Kaasiku.

Noormeeste M16 klassi 4,62 km pikkusel ja 12 kontrollpunktiga rajal oli 15 noormehe seas nobedaim Kurmet Kutti Harjumaalt, teisena lõpetas parima järvalasena Artur Soo Türi Spordikoolist, kellele Järvamaa meistrivõistluste arvestuses järgnesid Järva valla noormehed Raiko Alliksaar ja Maanus Udam.

Neidude N16 klassis olid 3,48 km pikkusel ja 11 kontrollpunktiga rajal kiireimad Ambla Spordiklubi neiud Anett Liisa Parts, Roosi Rütman ja Helena Raava.

Meesveteranide M50 klassi 5,37 km pikkusel ja 12 kontrollpunktiga rajal võitis 26 mehe konkurentsis Raivo Reiman orienteerumisklubist West. Järvamaa meistriks tuli paidelane Ain Nemvalts, kellele järgnesid Raul Laas Paidest ja August Albert orienteerumisklubist JOKA.

Naiste samas vanuseklassis oli 3,2 km pikkusel ja 10 kontrollpunktiga rajal 14 võistleja seas nobedaim Siiri Poopuu Türilt, teise koha sai Rita Ojala samuti Türilt ja kolmanda koha Tiina Kivimäe Paidest.

Järvamaa meistrid valikorineteerumises selguvad 27. augustil Kellissaares.