Orienteerumismaratoni meistrid selgusid Varbola linnuse ümbruse maastikel

Käesoleva aasta viimased Eesti orienteerumismeistrid selgusid pikal rajal, ehk nö orienteerumismaratonis ja võistlusmaastikuks oli Varbola linnuse ümbrus. Esmakordselt kasutusel olnud maastikul ühisstartidest peetud võistlus pakkus paljudes võistlusklassides põnevust kuni finišijooneni.

Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistlejail oli taas põhjust rõõmustada medalivõitude üle. Eriti meeldejäävaks tegi endale oma viimase noorteklassi meistrivõistluste stardi Raiko Marrandi, kel õnnestus noorteklassi jooksudele joon alla tõmmata esimese Eesti meistrivõistlustel võidetud kuldmedaliga. Pingsas finišiheitluses edastas ta 12,3 km ja 23 kontrollpunktiga rajal 1 sekundiga Võru noormeest ja Eesti noortekoondislast Hando Allmann. Võiduajaks oli 1:34.17.

Noormeeste M16 klassi võistlus kujunes samuti ülimalt tasavägiseks. 9,9 km ja 21 KP-ga rajal , kus stardis oli 20 noormeest, mahtusid teise kuni seitsmenda koha saavutanud võistlejad napi 1 minuti sisse ja vaid võitjal oli veidi kindlam 40 sekundiline edu. Selles tihedas võistluses võitis JOKA-le pronksmedali Mehis Udam ajaga 1:18.04 ja Artur Soo saavutas 5. koha 1:18.12. Võitis Jürgen Joonas Võrust ajaga 1:17.07. Meesjuunioride seas lõpetas Jarmo Kaasiku 4. kohaga ja neidude N18 klassis Kaidy Kaasiku 10. kohaga.

Meeste põhiklassi 23 km ja 30 KP-ga rajal võitis kulla Andreas Kraas (SK Saue Tammed) ajaga 2:41.16. Tubli jooksu teinud Mehis Muri saavutas 4. koha, aeg 2:59.58.

Veteranide seas võitis naiste N60 vanuseklassi 7,1 km ja 17 KP-ga rajal 13 konkurendi ees kuldmedali Siiri Poopuu. Meeste M40 klassis võitis hõbemedali Toomas Marrandi ja pronksmedalile jooksid end Helle Hallik N35 ja Kersti Ehala N55 klassis. Esikuuikusse jõudsid Kaarel Kallas M35 klassi 4. ja Raivo Pellja M55 5. koht.

Orienteerumishooaeg sellega siiski veel ei lõpe ja ees on ootamas mitmed Eesti koondiste võistlusstardid ning erinevad rahvavõistlused.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background