Õunafestival teeb juubeliks ettevalmistusi

Foto: pixabay.com

Türi valla sünnipäevakuud kuulutav õunafestival toimub 5. oktoobril  kümnendat korda tavaks saanud asupaigas- Türi kultuurikeskuses ning Türi kesklinna pargis.

Tasuta kogupereürituse programm on kavandatud traditsiooniliselt võimalikult mitmekesise ja huvipakkuvana, et tegevust jätkuks kõikidele pereliikmetele. Festivali täpsem programm saab paika septembri alguseks, kuid juba praeguseks on teada, et päeva jooksul saab näha ja kuulda kohalikke esinejaid ja tavapäraseid tegevusi. Pargi all seavad end sisse õunakoogikohvikud, võimalus on osaleda sportlikes-meelelahutuslikes jõukatsumistes, lastele on avatud Türi raamatukogu ja noortekeskuse meisterdamisala, toimub ühiselt suure õunapildi värvimine.

Traditsiooniliselt valitakse festivalil parimat õunakooki, maitsvaimat õunveini, õunahoidist ja alkoholivaba õunajooki. Konkursside täpsemad juhendid avaldatakse Türi valla kodulehel ja Facebookis Türi valla lehel õunafestivali sündmuse all. Kõiki töid hindab žürii ning parimatele on festivali toetajatelt auhinnad.

Üheks festivali osaks on saanud näitused ja põnevad hoidised – need ei jää ka sel aasta tulemata.

Festivalilt ei puudu ka laadaala, kust saab osta traditsioonilisi laadakaupu. Kauplejate registreerimine telefonil 5361 9308, e-mail triin.parna@tyri.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background