Päästeamet alustas taas lõkkepatrullidega

Foto: Katre Nukka

Alates reedest kehtib Eestis tuleohtlik aeg ning arvestades, et ilm on kevadiselt soe, alustas Päästeamet taas lõkkepatrullidega.

Lõkkepatrullide eesmärk on nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida, et seeläbi võimalikke õnnetusi vältida. Samuti teavitavad päästjad inimesi avalikus ruumis viibimise piirangutest.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohas. Lõkke tegemisel nii looduses kui koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid ning tutvuda ka kohaliku omavalitsuse eeskirjadega lõkketegemise kohta, mis võib seada lisapiiranguid.

Lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, jälgides tuule suunda, et tuletegemisel või grillimisel ei lendaks sädemeid hoonetele, metsale või muule põlevmaterjalile. Alati võiks käepärast hoida esmaseid tulekustutusvahendeid, näiteks ämbrit vee või liivaga.

Lahtist tuld ei tohi kunagi jätta järelvalveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda ning kustutada liiva või veega. Samuti tuleb olla ettevaatlik, et lõkkest ei süttiks kulu. Kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud. Viimasel kahel nädalal on Eestis olnud juba 65 metsa- ja maastikupõlengut, millest mõned on olnud ulatuslikud.

Päästeamet soovitab seoses koroonaviiruse tõkestamiseks seatud piirangutega igasugused ühised koosviibimised praegu edasi lükata ning värskesse õhku minnes piirduda jalutuskäikudega kas üksi, kahekesi või vaid kõige lähemas pereringis, hoides teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background