Päästeamet kontrollib koole ja lasteaedasid

Sel nädalal võtavad Päästeameti inspektorid kõikjal Eestis luubi alla tuleohutuse haridusasutustes.

Eelkõige keskendutakse tulekahju varajasele avastamisele ning ohutule evakuatsioonile, mis on tuleohutuse vaatest esmatähtsad.

Päästeameti ohutusjärelvalve osakonna eksperdi Rain Põllu sõnul teeb haridusasutuste eelmise aasta kontrollide statistika äärmiselt murelikuks, sest enam kui pooled toona kontrollitutest tuleohutusnõudeid ei täitnud.

Varasemate kontrollide käigus avastatud puudused on enamjaolt korralduslikud möödalaskmised – näiteks hoitakse tuletõkkeuksi pidevalt lahti, evakuatsioonitrepikojas hoitakse asju ning signalisatsioonisüsteem on korralikult hooldamata või pole sootuks töökorras.

Sel korral võtavad Päästeameti ohutusjärelvalve osakonna inspektorid põhjaliku vaatluse alla ka asutuste tulekahjusignalisatsioonisüsteemid ja süvenevad signalisatsioonisüsteemi hooldust pakkuvate ettevõtete töösse.

Päästeamet kontrollib tuleohutusnõuete täitmist igapäevaselt, kuid lisaks tehakse eelmisest aastast reididena kontrollkäike kogu Eestis, kuna süstemaatilised kontrollkäigud annavad tuleohutuse olukorrast realistlikuma ülevaate.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background