Päästeamet kontrollib majutusasutusi

Käesoleva nädala jooksul kontrollib Päästeamet tuleohutusnõuete täitmist majutusasutustes.

Reidil keskendutakse tuleohutuse vaatest kõige olulisematele nõuetele: majutusasutuses peab igapäevaselt olema tagatud tulekahju varane avastamine ning ohutu evakuatsioon.

Päästeameti ohutusjärelvalve osakonna juhataja Tagne Tähe ütles, et reeglina on hotell külastajale täiesti võõras koht, kuid tulekahju tekkides peab inimesele olema selge, kuidas võimalikult kiiresti ja ohutult majast välja saab. Sestap on oluline, et tulekahju avastataks võimalikult vara ning kõik evakuatsiooniks vajalikud uksed ja valgustused oleksid korras.

Reidi käigus kontrollitakse majutusasutusi esimest korda, kuid varasemate rutiinsete kontrollide põhjal on levinumad rikkumised teada: tulekahju signalisatsioonisüsteem lülitatakse välja või isoleeritakse, tuletõkkeuksi hoitakse lahti ning evakuatsioonitrepikodades hoitakse liikumist takistavaid esemeid ja põlevmaterjali. Lisaks hotellidele kontrollitakse ka ühiselamuid.

Päästeamet kontrollib tuleohutusnõuete täitmist igapäevaselt, kuid lisaks tehakse eelmisest aastast reididena kontrollkäike kogu Eestis.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background