Päästeamet uuendab tehnikaparki

Fotod: Silvar Mehik/Leisi VPK

Sel aastal uueneb Päästeameti tehnikapark 33 metsa- ja maastikukustutustööde jaoks sobiva ATV ning 10 Ahto nime kandva paakautoga.

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi ütles, et väikesed, kiired ja maastikusuutlikud sõidukid on eriti vajalikud kevad- ja suveperioodil, kui on rohkesti kulu- ja metsapõlenguid. Teinekord polegi kustutamiseks vaja palju vett, küll aga on oluline saada põlengukohale kiirelt ligi, mida suured ja rasked päästeautod alati ei võimalda.

Kokku saab Päästeamet 33 komplekti, mis koosneb ATVst, kustutussüsteemist ja ATV transpordiks vajalikust haagisest. Kuuerattaveolistel sõidukitel on peal 200-liitrine veepaak ning kustutussüsteem, lisaks on võimalik pumba abil vett võtta ka veekogudest. Vajadusel saab kogu kustutussüsteemi hõlpsalt eemaldada ning kasutada sõidukit esemete või kannatanute transpordiks.

28 ATV komplekti leiavad uue kodu päästekomandodes üle kogu Eesti, 4 läksid demineerijatele ja üks Päästeameti logistikakeskusesse.

Lisaks vahetatakse sel aastal uute vastu välja 6 vana paakautot. Uued paakautod on eelmistega üsna sarnased, kuid erinevused on välimuses ja tehnilises võimekuses. Uued masinad on ehitatud nii, et neile on võimalik vett väga kiiresti peale ja maha laadida, millega tagatakse päästesündmustel võimalikult suur veehulk.

Kuressaare komando sai uue paakauto kätte möödunud aasta lõpul, selle aasta jooksul saavad uue paakauto veel ka Aravete, Antsla, Järvakandi, Mõniste ja Vastseliina päästekomandod. Päästjate kombe kohaselt vajasid uued paakautod ka nime, mille leidmiseks korraldati konkurss. Kokku pakuti 29 nime, mille hulgast osutus valituks Ahto.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background