Pääsukesemärke jagus ka Järvamaale

Eile,2. juulil lõppes Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas tänavune esimene toidutoodete kvaliteedi hindamine. Pääsukesemärgi saamiseks esitasid 13 tootjat hindamisele 24 toodet. Neist 12 ettevõtte 22 toodet said õiguse kanda Pääsukesemärki.

Pääsukesemärgi kandmise õiguse said 3 piimatoodet, 8 lihatoodet, 2 kalatoodet, 1 jahutoode, 2 leiba, 2 kooki/pirukat, 2 aedviljatoodet ning 2 alkohoolset jooki.

Teiste seas võivad pääsukesemärki nüüd kanda ka Eesti pagari kodukandi koorikleib, kirsi-kohupiimasaiake võiga ning rukki-mustikakook.

„Pääsukesemärgi eesmärgiks on esile tõsta kodumaisest toorainest valmistatud kvaliteetseid tooteid, et tarbijatel oleks võimalik poes kergemini teha ostuotsuseid,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

Toote kõrgele kvaliteedile ja kodumaisele päritolule viitav Pääsukesemärk antakse tootele, mis on valmistatud eestimaisest põhitoorainest ning mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. 

Pääsukesemärk on jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis, mida viimaste uuringute andmetel tunneb juba 93 % vastajatest.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates, selle aja jooksul on kvaliteedimärgi saanud tuhandeid tooteid. Pääsukesemärki antakse välja 20 aastat. 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background