Paide Gümnaasiumis on heaolu väljakutse

Paide Gümnaasium lööb kaasa 18.-30. novembrini toimuval noorsootöö nädalal, mis keskendub terviseteemale, märksõnadeks on hoolimine ja märkamine ning füüsiline, vaimne ja sotsiaalne tervis.

Koolis koguti möödunud nädalal ettepanekuid, mida igaüks saaks teha, et koolipere tunneks end hästi ja nii sündis heaolu väljakutse.

Kaks nädalat kestvad heaolu väljakutsed algasid eile kogu nädala kestva sammude lugemise võistlusega, täna on väljakutseks kanda sõnumiga riietust ja teha komplimente. Homme, mil kõikidel õpilastel on õppekäigud erinevatesse muuseumidesse, on üleskutse kõigile naeratada. Neljapäeval korraldab Paide Gümnaasium muusika- ja teatrimajas kogukonnapraktika konverentsi, kus pika istumise vahelduseks on üleskutse võimalikult palju sirutada ja teha massaažiring. Koolinädal lõpeb hommikuse virgutusvõimlemisega ning taas üleskutsega teha komplimente.

Uue nädala esmaspäeval tervitatakse teineteist patsulöömisega ja kogu nädala vältel pööratakse tähelepanu vee joomisele, vähemalt 1 liiter päevas. Teisipäeval tähistatakse kodanikupäeva, mil soovitatakse väljuda mugavustsoonist ning riietuda tavapärasest erinevalt või kanda midagi, mida varem on imelikuks peetud ja olla heatahtlik nende vastu, kes on väljakutse vastu võtnud.

Kolmapäeval saadetakse teineteisele salakirju ning neljapäeval on töö- ja tudengivarjupäev, mil suurem osa kooliperest on enda valitud inimest varjutamas. Samuti on selle päeva väljakutse pidada ekraanidieeti ning lahendatakse TOREdaid ülesandeid. Noorsootöönädala heaolu väljakutsed lõpevad tantsuvahetundide ja teineteise kiitmisega.

Kuigi Paide Gümnaasiumis on kogu koolipere heaolu igapäevaselt väga oluline, pööratakse heaolu väljakutsega sellele veelgi enam tähelepanu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background