Paide jagab teist ja kolmandat kohta Euroopa liikuvusnädala auhinnale

19/05/2020

Tagasi

Euroopa Liikuvusnädala (European Mobility Week) parimate väikelinnade kategooria finaali valiti Alfândega da Fé (Portugal) ja Karditsa (Kreeka) kõrval ka Paide.

18. mail kuulutati võitjaks Karditsa.

Paide ja Alfândega da Fé pälvisid kõrge tunnustuse ja jäid jagama teist ning kolmandat kohta.

2019. aasta liikuvusnädalast võttis osa rohkem kui 3100 omavalitsust üle terve Euroopa, sh Eestist 5 (Tallinn, Pärnu, Tartu, Valga, Paide).

2019. aasta 16.-22. septembril toimusid Paides liikuvusnädala raames erinevad liikumisüritused ja aktsioonid, kus inimesi kutsuti üles liikuma jalgsi või rattaga. 2019. aasta jooksul panustati erinevate tegevustega jalakäijate liikumisvõimaluste parandamisse (rekonstrueeriti kõnni- ja kergliiklusteid ja viidi läbi liikluskorralduse ajutine muudatus linna keskväljakul). Ürituste ja ettevõtmiste eesmärk oli juhtida tähelepanu turvalisele jalgsi käimisele ja rattasõidule ning nende kasule meie tervisele, keskkonnale ja rahakotile.

27. veebruaril avalikustati liikuvusnädalast osavõtjate finalistid erinevates kategooriates, kus Paide linn valiti kolme parima omavalitsuse hulka väikelinnade kategoorias (alla 50 000 elanikuga omavalitsused).

Vaata videot finalistidest


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background