Paide keskväljakul toimub suur ühestantsimine

Täna, aasta viimasel päeval, toimub EV100 juubeliaasta lõppemise puhul üle-eestiline „Eesti tantsib“ ühestantsimine, millega on praeguseks liitunud juba enam kui 5000 ettetantsijat. Lisaks 16-le ühestantsimise linnale toimuvad üle Eesti veel mitmed omaalgatuslikud tantsuaktsioonid.

EV100 algatuse „Eesti tantsib“ projektijuhi Raido Bergsteini sõnul on juubeliaasta lõpu ühestantsimine innustanud ootamatult paljusid inimesi üle Eesti. „Proovid on tehtud ning 31. detsembril kell 14 ootavad linnaväljakutel üle Eesti enam kui 5000 ettetantsijat, kes kõigile jõukohaseid tantsusamme õpetavad. Loomulikult võib tantsurõõmu ka oma kodus valla lasta ja ühestantsida. Omal algatusel on kaasa löömas näiteks Kihnu ja Karksi-Nuia tantsusõbrad,“ lisas Bergstein.

Tantsukava on kokku pandud „Eesti tantsib“ neljast tantsust. Tantsude koreograafid on Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna, Kenneth Flak ja Liisa Laine. Vaata ühistantsu kava: https://www.youtube.com/watch?v=tRmXbH92H

Avalik „Eesti tantsib“ ühestantsimine toimub täna 16 linnaväljakul üle Eesti sh ka Paides.  Kell 14 õpetatakse Helen Trugi eestvedamisel keskväljakul kõigile huvilistele tantsusamme, ühestantsimine algab kell 15. Eesti 100 kuumaõhupall kerkib aasta viimasel päeval taevasse Paide raekoja eest, vahetult enne ühistantsimise algust umbes kell 14.00.

Aastavahetus keskväljakul jätkub kell 22. meeleolumuusikaga, kell 22.45 astub publiku ette ansambel Kruuv. Kell 23.45 kõlab linnapea Priit Värgi tervitus, millele järgneb presidendi tervitus. Südaööl algab 5.-6. minuti pikkune ilutulestik. Kokku maksab saluut 3500 eurot, mida toetavad Paide linna ettevõtted. Ilutulestiku tähepommide arv on sama, mis eelmistel aastatel, aga on suurem ja intensiivsem.

Algatust „Eesti tantsib“ veavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koostöös EV100 korraldusmeeskonnaga. Juubeliaastal on valminud ligi 200 „Eesti tantsib“ tantsuvideot, mille leiab veebilehelt www.err.ee/eestitantsib.

31. detsembril toimub kõigis 16 linnas üle Eesti ka juubeliaasta lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!“. Vaata kava www.EV100.ee.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background