Paide koalitsioon lagunes

23. 10.2017 sõlmisid Paide raekojas IRL, Eesti Keskerakond ja SDE koalitsioonilepingu võimuliidu moodustamiseks aastateks 2017-2021 Paide linnas. Foto: paide.ee

10.septembri hilisõhtul selgus, et Paide linnavolikogusse kuuluvad fraktsioonid Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ja Reformierakond moodustasid Paides uue koalitsiooni allkirjastades selleks kokkuleppe.

Koalitsiooni ühiseks eesmärgiks seatakse, et aastase perioodiga, mis on jäänud järgmiste valimisteni, arendatakse linna edasi sihiga tõsta Paide konkurentsivõimet elupaigana. Järgnevatel päevadel jätkuvad partnerite kõnelused, et leppida lõplikult kokku plaanides ja tegevustes, mis fikseeritakse ka koalitsioonilepingus.

Isamaa ja SDE esindajad selgitasid, et alates 2017. aasta valimistest on Keskerakonnaga üheskoos Paide linna juhitud tulemuslikult. Haldusreformi järgselt on kolme omavalitsuse ühinemine läinud plaanipäraselt, ellu on viidud haridusreform ja linna arengusse on tehtud palju olulisi investeeringuid, kuid kahjuks erimeelsused linnavalitsuses ja koalitsioonis ei võimaldanud jätkata. Tagamaks töörahu otsustasid Isamaa ja SDE lõpetada senise koostöö Keskerakonnaga ning moodustada uue koalitsiooni koos Reformierakonnaga.

Fotod 2017.a. koalitsioonileppe allkirjastamiselt. Fotod: Mati Palmet

 

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background