Paide linna aukodanikuks valiti Kersti Sarapuu, vapimärgid pälvisid Tiina Larven ja Kurre Ehrnsten

Paide linnavolikogu valis tänavu Paide linna aukodanikuks poliitiku, ettevõtja ning suure pere ema Kersti Sarapuu. Vapimärgi kavalerideks said Süda-Eesti Sotsiaalkeskuse juht Tiina Larven ning ettevõtja ja Pizzakioski looja Kurre Ehrnsten.

Kersti Sarapuu alustas oma poliitilist karjääri Paide abilinnapeana 2005. aastal, misjärel sai temast linnapea kuueks aastaks. Hiljem  on ta töötanud Paide linnavolikogu esimehena ning alates 2015. aastat on ta Riigikogu liige. 

Kodukoha patrioodina on ta aastaid panustanud linna arengusse, nii poliitiku kui ettevõtja. Tema linnapeaks olemise ajal valmis spordihall ja lasteaia uus hoone Kastani tänaval, samuti renoveeriti raekoda ja noortekeskus, rekonstrueeriti Paide Vallimägi ning rajati Ajakeskus. Käesoleva aasta alguses ehitas ta oma pereettevõttega Paidesse uue ujula.

Kersti Sarapuul on viis last ja neli lapselast. Eelmisel aastal pärjati tema kodu Kauni Kodu tiitliga

Tiina Larven lõi 2004. aastal mittetulundusühingu Süda-Eesti Sotsiaalkeskus, et aidata kaasa sotsiaalsete probleemide lahendamisele läbi paindliku ja abivajajakeskse sotsiaalteenuste osutamise Järvamaal.

Järvamaal SESOK-ina tuntud ühing on hea koostööpartner nii abivajajatele kui ka Järvamaa kohalikele omavalitsustele sotsiaalteenuste osutajana ja koordineerijana. Ühing tegeleb muu hulgas psühholoogilise ja võlanõustamisega, pakub tugiisikuteenust ning koolitab nii spetsialiste kui ka tavainimesi erinevatel teemadel alates koolivägivallast kuni töörõõmu leidmiseni välja.

Aastate jooksul on Tiina eestvedamisel head nõu ja tuge saanud sajad järvalased – sh lapsevanemad, pikaajalised töötud, noored, tugiteenust saavate perede lapsed, sõltuvusprobleemidega inimesed ning teised.

2012. aastal alustas SESOK koostööd Toidupangaga, et abistada ligi tuhandet Järvamaa peret. 2018. aastal läks Paide linnavalitsuse alt Tiina ühingule üle Madala Läve Keskus, mis pakub tasuta nõustamist sõltlastele.

Kurt Johan Eduard Ehrnsten pälvis tunnustuse aastatepikkuse tulemusliku töö eest ettevõtluse arendamisel ning panuse eest kogukonnaaktivistina.

Kurre Ehrnsten on seoses Pizzakioskiga Paide ettevõtluse ja ettevõtlikkuse üks visiitkaarte. Väike-ettevõtjana on ta aluse pannud üle-

eestilisele populaarsele toitlustusketile, mille müügikohti on tänaseks 28. Pizzakiosk sai Paidest alguse 2003. aastal.

Pizzakiosk on sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena võtnud eesmärgiks anda ühiskonna arengule omapoolne panus. Kurre toetab pidevalt mitmeid kohalikke ettevõtmisi ning on aktiivne kogukonna küsimustes kaasarääkija. Ettevõte toetab lastele ja noortele suunatud projekte, mis on seotud eelkõige spordi, hariduse, ettevõtluse või kultuuri valdkonnaga.

Tunnustused antakse laureaatidele üle esmaspäeval, 30. septembril Paide linna 728. sünnipäeva kontsertaktusel Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background