Paide linna eelarve sai valmis

Paide linnavolikogu kiitis teisel lugemisel heaks 2019. aasta eelarve, mille kogumaht on 21 694 019 eurot ja investeeringute maht on 6 305 910 eurot.

Linnapea Priit Värgi sõnul tehti eelarve teiseks lugemiseks mitmeid olulisi muudatusettepanekuid, kuna Tallinna tänava rekonstrueerimishange tuli esialgu planeeritust odavam, mis võimaldab teha täiendavaid investeeringuid.

Värk selgitas, et kõige olulisem investeering on Pika tänava sõidu- ja kõnnitee taastusremont, mis läheb maksma 147 000 eurot ja esialgu oli planeeritud järgmisesse aastasse. Lisaks alustatakse kahe uue kergliiklustee projekteerimisega: Paide-Viraksaare ja Sillaotsa-Tarbja lõikudel, mille maksumus koos maade omandamisega on orienteeruvalt 40 000 eurot. Kolmanda suurema muudatusettepanekuna lisati 25 490 eurot Tarbja Lasteaed-Kooli katuse renoveerimiseks. Kokku on katuse remonttöödeks planeeritud 100 000 eurot.

Priit Värk lisas, et suurimad investeeringud eelarves on jätkuvalt Tallinna tänava rekonstrueerimine, Paide Hillar Hanssoo Põhikooli ehitus, Roosna-Alliku Lasteaia Hellik energiasäästlikumaks muutmine, Paide Sookure Lasteaia küttesüsteemi rekonstrueerimine ja veevärgi rajamine Viraksaarde. Ühtlasi täiendab linn vaba aja veetmise võimalusi, arendades tehismaastikku, rajades kergliiklusteid, edasiarendades mänguväljakuid ning kaasava eelarve rahvaküsitluse tulemusel rajatakse Roosna-Allikule uus rattarada.

Paide linna 2019. aasta eelarve on SIIN, seletuskiri SIIN ja määrus SIIN.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background