Paide linna koolid peavad sõpruslinnade nädalat

Paide linna koolid ja lasteaiad peavad sõbrapäeva puhul Paide linna sõpruslinnade nädalat. Lapsed ja õpetajad tutvuvad kõigi üheksa sõpruslinnaga ja nende riikidega.

Teadmisi sõpruslinnade kohta hangitakse erinevates ainetundides ja läbi erinevate tegevuste. Koos tehakse plakateid, pilte ja koguni videosid. Viimane valmis hiljuti Paide Huvikeskusel.

“Iga kool ja lasteaed läheneb sõpruslinnadega tutvumisele loominguliselt ja põhimõttel, et kõigil oleks põnev ja läbi selle saada tuttavaks meie kodulinna sõpradega,” selgitas linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Karola Jaanof. “Näiteks joonistavad noored sõpruslinnades olevaid hooneid või skulptuure, teevad kodunduse tunnis erinevate riikide toite, õpitakse nende keelt, lauldakse laule, koolides ja lasteaedades käivad külalisesinejad ning tegevusi on veel ja veel,” loetles Jaanof.

Paide linna sõbrad on: USA-s Westminster, Rootsis  Håbo, Soomes Hamina, Taanis Fredensborg, Leedus Mazeikiai, Lätis Saldus, Saksamaal Annaberg-Buchholz, Tšehhis  Havirov, Ukrainas Perejaslav-Hmelnõtskõi.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background