Paide Linnameeskond III jätkab teekonda Tipneri karikavõistlustel

Esmaspäeval 12. augustil Oru Põhikooli staadionil peetud Evald Tipneri karikavõistluste 1/32 finaalis alistas Paide Linnameeskond III tulemusega 5:0 FC Kose ja kindlustas edasipääsu järgmisesse ringi.

1/16 finaalis tuleb paidelastele vastaseks kodusel linnastaadionil Nõmme Kalju – Keila JK paari võitja.
Paide alustas mängu Kose vastu aktiivset ja tempokat jalgpalli mängides. Koduvõistkonna strateegia oli selgelt võimalikult sügavalt ja hingestatult tehtav kaitsetöö. Kokkuvõttes pidas Kose kaitse peaaegu esimese pooltunni – Paide luhtas võimalusi, väravvaht tegi oma tööd tasemel ja Kose mängijad andsid endast maksimumi. Mängu 29. minutil viis Lauri Varendi Paide ilusa rünnaku järel juhtima 1:0 ja selle tulemusega läksid meeskonnad ka vaheajale.

Teisel poolajal jätkus Paide poolne kannatlik surve – uuesti saabus läbimurre mängu 50. minutil, kui kasti murdnud Kaarel Kivimägi määruste vastaselt maha tõmmati ja penaltipunktilt oli täpne Rene Puhke, kes oma hooaja 11. väravaga tabloole 2:0 kirjutas. 56. minutil tegi Kaarel Kivimägi ilusasti mängitud rünnaku järel seisuks 0:3 ja 77. minutil oli täpne uuesti Lauri Varendi, kui mänguseisuks sai 0:4. Mängu lõppfaasis paar kiirrünnakut üle elanud Paide lisas Priit Raali väravaga lõppseisuks 0:5 85. minutil ja edasipääs 16 parema hulgas oli kindlustatud.

Juhul, kui Nõmme Kalju oma mängus Keila JK vastu edukas on, siis tasub ära märkida, et Paide ja Nõmme on omavahel karikasarjas kohtunud varemgi, nimelt 2017/2018 karikahooajal, mil Hiiu staadionil peetud Tipneri karikavõistluste 1/8 finaalis vajas Nõmme Kalju Paide alistamiseks penalteid, kohtumine lõppes 5:4 paidelaste kaotusega