Paide linnas põles sõiduauto

29/10/2020

Tagasi

Pilt on illustreeriv.

28. oktoobril kell 8.39 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Kirisaare külas põleb sõiduauto.

Teatajaks oli autojuht, kes viibis sõidukis üksi. Sõidu ajal tekkinud tulekahju põhjust teataja öelda ei osanud.

Päästjate saabudes põles sõiduauto Ford lahtise leegiga ning see kustutati kella 8.59ks.

Päästeamet paneb inimestele südamele, et iga autoomaniku kohustus on auto tehniliselt korras hoida, ise remontimisel olla hoolas, hoida auto puhtana ja ebatavaliste helide või lõhnade tagajärjel kontrollida võimalikke põhjuseid. Kindlasti peab autoomanik teadma, kus asub sõidukis tulekustuti ja kuidas seda kasutada. Sõita tuleks ettevaatlikult, ja teada võimalikku tegutsemise plaani õnnetuse korral. Ennetavalt ärge kasutage autos ka lahtist tuld ning ärge jätke autot aku laadimisel järelevalveta.

Kui sõidu ajal peaks auto süttima, siis:

· Peata auto tee ääres ja liigu autost ohutusse kaugusesse. Jälgi autost väljudes enda turvalisust, võimalusel pargi auto tee äärde või ohutusse kohta, et vältida kokkupõrget või teiselt autolt löögi saamist.

· Veendu, et autost saaksid kiiresti ja turvaliselt välja inimesed ja lemmikloomad.

· Mida kiiremini saab alustada auto kustutamisega, seda suurem on lootus see ka ära kustutada. Sõiduautode kustutid on just seetõttu nõnda väikesed (üldjuhul 1kg pulberkustutid), et need on mõeldud võimalikult varajaseks sekkumiseks/kustutustööks. Kui leegid on juba suured, siis selle põlengu kustutavad päästjad.

· Kui võimalik, siis kustutamisega paralleelselt peaks helistama ka numbril 112. Kui inimene tunneb, et ta ei oska, ei julge või ei saa autot kustutada, siis on kindlasti vajadus kiiresti autost välja tulla, helistada 112 ja peatada möödasõitjaid, kes saaks tulla appi kustutama.

· Pea meeles, et auto põlengu korral pole auto või autos olevad isiklikud asjad kindlasti need, mille nimel ennast ohtu seada (olla suitsu sees või riskida põletuste saamisega).

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background