Paide linnavolikogu kiitis heaks lisaeelarve

Paide linnavolikogu kiitis heaks linna 2019. aasta 1. lisaeelarve, millega eelarve maht suureneb ligi 3,7 miljoni euro võrra.

Maht suureneb peamiselt sihtotstarbeliste investeeringutoetuste arvelt tehtavate investeeringute võrra, sh põhikooli ehituse riigipoolne toetus 3,19 miljonit eurot. Koos muudatustega on Paide linna 2019. aasta eelarve maht kokku 25 388 761,43 eurot.

Linnapea Priit Värk kommenteeris, et võrreldes põhieelarvega on sisse viidud paar olulisemat muudatust – Pika tänava sõidu- ja kõnnitee remont ja Roosna-Alliku lasteaia „Helliku” rekonstrueerimine lükkuvad aastasse 2020. „Selle asemel lisasime eelarvesse  taastusremondi Aiavilja sõiduteel, jalgtee rajamine Karja tänava lõigule, kus see veel puudub, ja Tiigi tänava taastusremondi projekteerimise alustamine,” ütles Värk.

“Pika tänava edasilükkamine on tingitud sellest, et AS-l Paide Vesil on plaanis 2020. aastal Pikal tänaval torutöid teha, mistõttu on mõistlik tänavat remontida samal ajal ja vältida topeltkaevamist. Küll kavatseme muudatusena rajada sel aastal kõnnitee Karja tänavale, et tee noortekeskusesse ja rajatavasse siseskateparki oleks turvalisem.”

Veel selgitas Värk, et Lasteaed Helliku rekonstrueerimistööd lükkuvad 2020. aastasse, sest kevadel korraldatud ehitushanke tulemusel tõusis maksumus võrreldes eelarvega oluliselt suuremaks ja seepärast tuleb need tööd teostada tuleval aastal.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background