Paide Muusikakool asutas laste ja noorte sümfoniettorkestri

Paide Muusikakool asutas laste ja noorte sümfoniettorkestri, kus mängib üle 30 õpilase alates kooli II klassist ja õpetajad.

Tegemist on uue muusikakollektiiviga, mis on senise sümfoniettorkestri järglane. Muusikakooli direktor Lauri Lugu selgitas, et senises orkestris mängisid valdavalt kooli vilistlased, kellel oma tegemiste kõrvalt oli raske koos harjutada. Seega otsustati anda võimalus noortele, kuna koosmängukogemus on igale õpilasele väga vajalik.

Orkestrit juhatab hiljuti Antwerpeni Kuningliku Akadeemia lõpetanud noor dirigent Mart Aus.

Ausi sõnul arendab orkestris mängimine õpilases väga paljusid erinevaid külgi, mis kõik tulevad kasuks hilisemas elus. Kõige tähtsamad on oskus püstitada eesmärke ja nende nimel pingutada ning oskus teistega arvestada ja õppida vastutust kandma. Lisaks arenevad õpilased ka erialaselt kiiremini edasi, kui nad orkestris mängivad.

Sümfoniettorkester alustas õpilastega, kes peamiselt käivad muusikakooli nooremas astmes ehk on pilli õppinud alles mõned aastad.

Mart Aus ütles, et tegemist on väga vahva särasilmse kambaga ja kindlasti rikastatakse Paide kultuurielu toredate ülesastumistega, kuid peamine eesmärk on anda õpilastele esmane orkestrimängu kogemus.

Aus lisas, et paari aasta pärast võiksid need samad õpilased moodustada juba vanema astme orkestri, millega mängida tunduvalt keerulisemat ja veelgi nauditavamat repertuaari. Vanema astme orkestri kõrval peaks kindlasti edasi töötama noorema astme orkester, mis valmistaks õpilasi orkestrimänguks ette.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background