Paide Muusikakool sai annetajate toel uhiuue kabinetklaveri

Foto/allikas: Maarit Nõmm/Paide linn

Paide Muusikakool annab teada, et uue kabinetklaveri ostuks korraldatud annetuskampaania on edukalt lõppenud. Kawai klaver jõudis eile ka kooli.

Instrument leidis koha õpetaja Astrid Silla klaveriklassis. “Seal saavad õpilased nüüd mängida ka kaheksal käel, kuna klassis on kaks klaverit. Selline võimalus koolil varem puudus,” selgitas kooli direktor Lauri Lugu. “Klaveril on väga hea kõla. Loodan, et uus klaver hoogustab meil klaveriansamblite teket! Täname kõiki annetajaid südamest,” sõnas ta.

Klaver maksis kokku 14 000 eurot, sellest pool tuli projeki “Igal lapsel oma pill” kaudu, 3500 eurot Paide linnalt ning 3500 eurot jäi muusikakooli enda kanda. Selle summa saamiseks korraldaski kool annetusaktsiooni.

Osalemine EV100 projektis “Igal lapsel oma pill” oli Lauri Lugu hinnangul ainulaadne võimalus koolile selline instrument soetada. “Projekt toetas pillide ostu poole summa ulatuses. See tähendab, et kui meie panime omalt poolt antud klaveri puhul välja 7000 eurot, saime toetusena sama palju juurde. Sellist võimalust ei saanud kasutamata jätta!”

Sildistatud

Reader's opinions

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background