Paide plaanib rajada tervisespordi harrastamiseks välikompleksi

Foto: Paide Tervisekeskus

Paide linn kavatseb rajada aastatel 2019-2022 välikompleksi tervisespordi harrastamiseks ja erinevate võistluste korraldamiseks.

Välikompleksi planeeritakse nn endisele prügila kinnistule Mündi ja Raudtee tänava nurgale, kus hakkab tulevikus olema valgustatud suusa-, ratta- ja jooksurada, staadion, pumptrack ja BMX rada, samuti võimlemislinnak, kelgumägi, laskumisnõlv ja uisuväljak. Seejuures luuakse valmidus toota kunstlund ning soetatakse lume tootmiseks ja suusaradade valmistamiseks vajalik inventar.

Paide linnapea Priit Värgi sõnul on selleks linn esitanud rahataotluse Kultuuriministeeriumile ja kogumaksumus on arvestuslikult 240 000 eurot, millest linna omaosalus oleks pool.

“Tegemist oleks üsna ainulaadse spordikompleksiga Kesk-Eestis, mis hõlmab väga palju erinevaid vaba aja veetmise võimalusi. Kuidas sealne maastik selleks sobib, testisime just hiljuti suusatajate peal, kui ajasime sisse suusarajad. Kes käisid, kiitsid nõlvade tõuse ja langusi,” kommenteeris Värk.

“Paide ja Järvamaa inimesed on Eestis kõige liikuvamad ning sihiks on jätkuvalt luua sportimiseks erinevaid võimalusi, sest teatavasti liikumine on inimese tervisele hea. Üheks oluliseks eesmärgiks on pakkuda paidekatele võimalust suusatada ka lumevaestel talvedel ning õhtuti. Sellest tulenevalt plaanime rajada valgustuse ja tagada kunstlume tootmise võimekuse,” selgitas linnapea.

Linn teeb projekti õnnestumiseks koostööd nii SA-ga Eesti Terviserajad kui ka Paide Spordikeskusega.

Kultuuriministeeriumi regionaalsete tervisespordikeskuste programmi eesmärk on toetada igas maakonnas kuni kahe regionaalse tervisespordikeskuse väljaarendamist, mis pakuvad inimestele mitmekülgseid võimalusi tegeleda aastaringselt vabas õhus ja tasuta erinevate liikumisviisidega.

Rahataotlus ministeeriumile peab sisaldama ka kirjalikku kinnitust omafinantseeringu kohta, milleks andis Paide linnavolikogu eelmisel istungil ka omapoolse garantii.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background