(Maarit Nõmm)

Paide Spordikeskuse juht Erich Petrovits ja teemaks Paide-Türi rahvajooks ning muud spordiüritused.Paide linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Karola Jaanof räägib Euroopa
Liikuvusnädalast.Kaaruka küla uuest ajalooraamatust ning külapäevast 21. septembril kõneleb korraldaja Silva Anspal. 
Saates on külas Marika Juusu PAMTist ja Harri Ausmaa Paide Teatrist.Räägitakse uues hooajast nii Paide kultuuritemplis kui teatris.

(Maarit Nõmm)

Järvmaa Keskraamatukogu direktor Jane Kiristaja räägib raamatukogu 160. sünnipäevast ning laste suvelugemise tulemustest.
Paide Spordikeskuse juht Erich Petrovits tutvustab algavat spordi- ja liikumisaastat – Matsimäe rattaralli ja ümber järve jooks, Südamelinna jooks, Paide-Türi rahvajooks ning kogu aasta vältavat liikumissarja väga headele auhindadele!

(Anneli Suits)

Paide Kunstikooli uuest õppeaastast rääkisid direktor Anneli Suits ning kunstiõpetajad Malle Kera, Natalja Haug ning Sorge.

(Marika Juusu)

Täna on PAMT-i erisaade. Juttu Paide Teatrist ning PAMT-i uuest hooajast.

(Maarit Nõmm)

Külas linnapea Priit Värk. Uuritakse, mida on linnavalitsus suvel teinud ning mis sügisel ees seisab.
Samuti tutvustab Ülle Müller festivali Hooviteater, mis vallutab nädalavahetusel Paide kõige mõnusamad õued ja hoovid!

(Maarit Nõmm)

Arvamusfestivali erisaade - külas on festivali järgmise aasta eestvedaja Kaspar Tammist, kultuuriprogrammi juht Kaido Kirikmäe ning esimest aastat
festivali juures tegutsev vabatahtlik Karola Jaanof.

Saatekülalised on Katrin Soomets Türilt ning Edith Tänavots ja Kersti Viilup Paidest. Neid ühendab laulupeotule tulemine ning sellest juttu tulebki – kuidas, millal ja kus laulupeotuli Paides liigub. Samuti uurime Kerstilt “EHE ruum” kultuuriprogrammi kohta.,

(Maarit Nõmm)

 

Saates külas:  Martha-Beryl Grauberg tutvustab Arvamusfestivali värskelt avaldatud programmi; Tuuli Klementa räägib Valgma ridakülapäevadest ja veinikambrist; Kersti Viilup kutsub jaanitulele Vallimäele.
(Maarit Nõmm)

 

Külas linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Enn Lehtpuu ja Viisu Rahvamaja juhataja Kerli Jänts.
(Maarit Nõmm)

 

Külas on EHE ruum vol 3 projektijuht Kaspar Tammist ning Järvamaa Keskraamatukogu direktor Jane Kiristaja ja lasteosakonna juhataja Heli Lepp.
(Maarit Nõmm)

(Maarit Nõmm)

Külalisteks on Enelis Linnas Tervise Arengu Instituudist ja Edith Tänavots Paide linnavalitsusest ning teemaks laupäevane perepäev “Laps vajab perekonda” Paides.

(Maarit Nõmm)

Külas linnapea Priit Värk, kellega räägitakse linna teemadel.

Roosna-Alliku mõisa tegevjuht Anni Alev tutvustab 2. juunil peetavat kolmandat rabarberifestivali ning mõisa tegemisi  üldiselt.

(Piret-Päiv Rist)

Juttu netikaubandusest Viljandis tegutseva firma ON/OFF näitel, samuti uurib saatejuht, mida kujutab endast nädalavahetusel Viljandis toimuv õuefestival Folkloob ning Ugala Teatri turundusjuht räägib teatri publikupreemia “Kuldõun üleskutsest.

(Maarit Nõmm)

* Muuseumiööst Paides räägib Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.
* Tänast Tarbja perepäeva tutvustab korraldaja Signe Roos.
* Paide kasside varjupaigast ning uue ruumi otsingutest kõneleb MTÜ Kassivari üks eestvedajaid Virge Piisner.

(Maarit Nõmm)

Paide kunstikooli direktor Anneli Suits räägib Huvikeskuse nimevahetusest
Järvamaa muinsuskaitseinspektor Karen Klandorf tutvustab uut Paide
tapeediraamatut "Väikese linna suured mustrid".
Kool Sargvere mõisas 100 sündmusest räägib üks korraldajatest Taiga Laur. 

(Mati Palmet, Meelis Välimäe)

(Maarit Nõmm)

Hammerbecki Põhikoolist on külas huvijuht Helen Trug koos õpilastega, et meenutada meeleolukat rahvatantsureisi USAsse Paide sõpruslinna Westminsterisse
Katrin Höövelson Euroopa Komisjoni Eesti esindusest räägib 1. mai Euroopa päevast, mis toimub koos Paide rattaralliga.
Kersti Viilup Muusika-ja Teatrimajast tutvustab laupäevast Paide Jürilaata ning  kõne tehakse ka Alo Aasmale, kes tuleb laadale leivaküpsetamist õpetama.

(Maarit Nõmm)

Abilinnapea Anneli Tumanski meenutab esmakordselt toimunud Paide sõpruslinnade nädalat ning kajastab haridusjuhtide kohtumist.
Ajakeskuse Wittenstein tegijad Ants Hiiemaa, Ründo Mülts ja Eliis Õunapuu annavad viimaseid juhtnööre Jüriöö märgutuledeks.
Külas ka Kuubast pärit muusik ja laulja, paidekas Rosa Cruz, kes annab kodupublikule kontserdri 25. aprillil. Temaga kaasas kontserdi korraldaja Helme Anton.

(Maarit Nõmm)

Teemaks  Jüriöö märgutuled 2019, mida Ajakeskus Wittenstein 22. aprillil korraldab, ning jüriöö rahvaspordiöö. Kõnelevad Ants Hiiemaa, Ründo Mülts, Eliis Õunapuu  ja Sulo Särkinen.

Paide muusikakooli juht Lauri Lugu kutsub kooli avatud uste päevale ning kevadkontserdile!

(Maarit Nõmm)

Külas linnavalitsuse linnamajandusosakonna juhataja Heigo Laaneoks, kes räägib Tallinna tänava suurremondist.
Paide Hillar Hanssoo Põhikooli ERASMUS+ projektist „Kaasav kool“ räägivad Ellen Rosimannus, Ingrit Talvist ja Kätlin Merisalu, kes käisid töövarjudeks Saksa- ja Šotimaal.

(Maarit Nõmm)

Teatripäeva erisaade: telefonil on näitleja Üllar Saaremäe ning juttu tuleb Paide kontsertetendusest 9. aprillil “Edith Piaf ja II maailmasõda”.
Stuudios on ka Paide Teatri juht Harri Ausmaa, teemaks eelseisvad lavastused ning muud projektid.

(Maarit Nõmm)

Ründo Mülts räägib Korsakovi kultuuriloopäevast 21. märtsil ning märtsi-küüditamise mälestusüritusest 25. märtsil.
Heili Vaus-Tamm tutvustab MeloM tšellokontserti lastele ning Kenzo Brauer MoeP. A. R. K.-i.

(Maarit Nõmm)

Külas on Paide linna noortevolikogu esindus – esimees Kaarel Vene ja aseesimees Annabel Anton. Juttu tuleb noortevolikogu viisaastakust ning sünnipäevanädalast 18.-22.märts. Räägitakse ka Paide Linnameeskonna kogukonnajuhi Arto Saarega, teada saamaks tema plaanidest, kuidas kogukonda linnameeskonna tegemistesse üha rohkem kaasata. Lisaks intervjuu Linnameeskonna kapteni Andre Froloviga.

(Maarit Nõmm)

Stuudios on Paide Uue muusika kooli eestvedaja Kaido Kirikmäe, kes tutvustab Uue muusika kooli õpilaste 7.märtsi kontserti. Saate teises pooles külas Paide linnasekretär Nellika Valder, kes oli ka Paide valimisjuht. Tema meenutab pingelist valimisperioodi ning toredaid seiku erinevatest valimisjaoskondadest!

(Maarit Nõmm)

Külas on linnapea Priit Värk ja muuseumi teadusjuht Ründo Mülts. Teemadeks linnavalitsuse toimetamised ningRimski-Korsakovi festival, mis saab avapaugu homme fotonäituse avamisega Vallitornis.

 

Matile sobis

(Maarit Nõmm)

Saates on külas PAMTi kultuurikorraldaja Kersti Viilup ja tantsujuht Kätlin
Merisalu - teemaks EV101 kontsertaktus.
PAMTi turundusjuhi Marika Juusuga räägitakse reedesest erilinastusest filmiga
"Tõde ja õigus".

(Maarit Nõmm)

E-Piim spordihallist, mille valmimisest möödub 10 aastat, räägitakse Erich Petrovitsiga.

Külas on ka Kristina ja Meelis Kiisk – laskjaperekond, kes hiljuti USA-st tagasi Paidesse kolisid. Räägitakse OMiks valmistumisest, laskmisest üldisemalt ja ka Paides elamisest.		

(Maarit Nõmm) Paide raadiosaates on külas Hanssoo kooli huvijuht Marita Kutsar,õpilasesinduse president  Ragne-Liis Mõttus ja asepresident Janely Allsaar ning Paide abilinnapea Siret Pihelgas. Teemadeks kooli tantsuvõistlus ja linna ehitusplaanid.

(Maarit Nõmm) Raadiosaates on külas inimesed, kes mäletavad hästi Paide vanas rahvamajas toimunut – Tiia Tamm, kes seal töötas, ning Tiiu Saarist, kes teab maja 90aastast ajalugu. Stuudios on ka linnapea Priit Värk, kes annab ülevaate linnavalitsuse töödest!

(Maarit Nõmm) Raadiosaates on külas Paide suusaradade rajameister Ain Türner ning Paide linnasekretär Nellika Valder. Räägitakse suusatamisvõimalustest Paides ning Riigikogu valimiste korraldusest ning miks on oluline hoida oma elukohaandmed korras ja täpsed!

(Maarit Nõmm) Paide Noortekeskuse juht Reima Nõmmik räägib keskuse tegemistest – üritustest, tegevustest, ringidest  ja muidugi mõista kolimisest vanasse ujulasse. Janno Viilup räägib Paide Viking Window korvpallimeeskonnast, peatreeneriameti mahapanemisest ning meeskonna tulevikuplaanidest.

(Maarit Nõmm) Külas Paide Muusikakooli direktor Lauri Lugu ning Paide Muusika – ja Teatrimaja müügi-ja turundusjuht Marika Juusu.

(Maarit Nõmm)

Indrek Kuuse ja Maarja Kauge räägivad 6. jaanuari rahvamatkast
Kätlin Merisalu ja Ave Alvre räägivad 4.jaan. Paides etenduvast riigigümnaasiumide muusikaprojektist "Vesi"

(Maarit Nõmm)

Aasta viimases saates olid külas linnapea Priit Värk ning abilinnapead Siret Pihelgas ja Anneli Tumanski.

(Maarit Nõmm)

Paide raadiosaates kõneldakse pühapäevasest kontserdist “Kingitus linnarahvale” ning laupäeval toimuvast võrkpalliturniirist Peet Raigi mälestuseks. Külas on vastavalt sopran Hanna Saar ning võrkpallifanaatik ja võistluse korraldaja Enn Sõmer.

(Maarit Nõmm)

Paide linna raadiosaates on külas Lauri Lugu, kes tutvustab oma tulevasi kontserte ning muusikakooli lastevanemate kontserte ka. Edith Tänavotsaga linnavalitsusest räägitakse Jõulukroonist, küüditamise 70. aastapäevale pühendatud kontserdist Suu laulab, süda muretseb, kirikukontserdist  Kingitus linnarahvale  ning ka 31. detsembri aastavahetuse sündmustest Paides, mil muuhulgas astub keskväljakul üles ans.Kruuv!

(Maarit Nõmm)

Paide raadiosaates on teemaks I advent Paides, 6.12 hariduskonverents ning kunstikooli Jõulumöll. Külas on Tiia Tamm muusika- ja teatrimajast, abilinnapea Anneli Tumanski ning Natalja Haug Paide Huvikeskusest.

(Marika Juusu, Harri Ausmaa)

Paide Muusika-ja Teatrimaja ning Paide Teatri erisaade. Saates on intervjuud lavastaja Jan Teevetiga, Paide Hillar Hanssoo Põhikooli huvijuhi Marita Kutsari ning Starlight Cabaret lavastaja ja produtsendi Kristjan Kurmiga.

(Maarit Nõmm)

Külas abilinnapea Siret Pihelgas. Küsime, kas jõulud ikka tulevad ja kas kõik ehitusobjektid on töödega graafikus.
Andres Jalak Paide kiriku kogudusest tutvustab kiriku kontserdihooaega, mis algab juba 18. novembril ning lõpeb enne aastavahetust!

(Maarit Nõmm)

Paide linna raadiosaates on külas linnapea Priit Värk! 4-ndast Tooliklubi aktsioonist räägivad Paide Muusika-ja Teatrimaja müügijuht Marika Juusu ning Paide Teatri juht  Harri Ausmaa. JKHK õppe- ja arendustöö üksuse juhataja Külli Marrandi  tutvustab kutsehariduskeskuse Oskuste ÖÖd!

(Maarit Nõmm)

Raadiosaates külajutte – kaasava eelarve võiduettepaneku teinud Signe Flink räägib, kuidas tal õnnestus rahvahääletus kinni panna, ning Merli Kaas Purdi külaseltsist tutvustab 11. novembril toimuvat heategevuslikku isadepäeva kohvikut.

(Maarit Nõmm)

Raadiosaates on külas koorijuht ja koolijuht.
Intervjuu on Andrus Siimoniga, kes on Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori dirigent ning kes toob oma koori laupäeval Paidesse laulma. Kas kooris laulavad ainult akadeemikud ja teadlased, seda saab ka teada.
Ja muusikast veel – Paide Muusikakool saab 3. novembril 60- aastaseks. Seda tähistatakse kontserdiga. Sellest ja paljust muust kõneleb koolijuht Lauri Lugu.

(Maarit Nõmm)

Paide linna saates külas tõnnikorraldajad ehk täiskasvanud õppija nädala tegijad Paides, eesotsas direktor Anneli Suitsu ning õpetaja Kristo Kiviorguga.
Teine külaline on linnapea Priit Värk, kes annab ülevaate linnavalitsuses toimuvast!

(Maarit Nõmm)

Täna saab Paide linna raadiosaates kuulata külauudiseid! Otsestuudios on Paide piirkonnajuhid Kulno Klein ja Peeter Saldre.
Teine saatepool on kultuuri päralt – tutvume Muusika- ja Teatrimaja uue müügijuhi Marika Juusuga ning kindlasti teab ta, kuhu pileteid hankida ning mida Paidesse kuulama-vaatama tulla!

(Maarit Nõmm)

Raadiosaates on teemadeks Roosna-Alliku matkamäng, Prantsusmaa saksofonikvarteti Quatuor Machaut tänane kontsert muusika- ja teatrimajas ning tulevane kontsert, kus esineb Latvian Voices!

(Maarit Nõmm)

Saates on teemaks Paide linna 727. sünnipäeva üritused! Vahele ka väike muusikaviktoriin “Arva ära, kes laulab!” 

(Maarit Nõmm)

Uue muusika koolist räägib Kaido Kirikmäe. Linna uudiseid jagab linnapea Priit Värk.

Raadiosaates on külas abilinnapead Siret Pihelgas ja Anneli Tumanski, kes räägivad oma valdkonna muredest ja rõõmudest. Stuudios on ka Harri Ausmaa ja Kirill Havanski Paide Teatrist, et tutvustada uuslavastust “Koletis”.

(Maarit Nõmm)

raadiosaates on intervjuu Paide spordielu juhi Erich Petrovitsiga ning juttu on ka kaasavast eelarvest ja Paide ettevõtluskonkursist!

(Maarit Nõmm)

Tänases Paide raadiosaates on jutuks loomulikult esimene koolipäev ja hooaja avalöök. Külas on Paide riigigümnaasiumi juht Urmo Reitav ja Muusika- ja Teatrimaja direktor Ülle Müller. Mõlemal on kaasas ka osa oma maja meeskonnast.

Paide linna raadiosaates on külas mees, kes tavaliselt on ise küsija rollis – Mati Palmet. Teemaks on Kuma/Tre raadio 25. sünnipäevapidu ning hooaja avalöök 1. septembril, mis toimub koostöös Paide linna ning Paide Muusika- ja Teatrimajaga.

Paide linna raadiosaates on külas Ülo Kannisto, mees, kes korraldab Paides Eestile pühendatud laulupidu Vaba Rahva Laul.

Täna on Paide raekojatunni külalisteks Arvamusfestivali ühed korraldajad Martha, Piret ja Maiko! Kuula, mida põnevat kuues festival endaga kaasa toob!

Uue hooaja avasaate külalisteks Paide teatri juht Harri Ausmaa ning Paide linnapea Priit Värk.Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background