Paide Rock tähistab juubelit

Paide Rock 50 tähistab Paide rockmuusika 50. sünnipäeva ja kujutab endas maratonkontserti Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval, mis leiab aset 9. novembri.

Sündmus teeb ülevaate Paide rockiloost ja taaselustab muusikat, mis on pillimeeste esituses kõlanud mitme aastakümne vältel.

Paide endiste aegade rokkarid saavad võimaluse taaskohtuda laval, nautida koosmusitseerimist ning meenutada möödunud aegu. Vanadega liituvad keskmise põlvkonna rokkarid, kes just tänases päevas oma kuulsust koguvad. Ei puudu ka kolmas põlvkond viimastel aastatel alustanud rockpundid ja päris uued tegijad, kes varem meie rockisündmustel osalenud pole.

Paide rockilugu sai alguse aastal 1969. Siis pandi alus koolipoiste rockbändile Atta Troll. Nii saabki Paide rockilugu tänavu 50-ks. Atta Troll I-st kasvasid välja uued rockpundid, nende seas 80-ndate üle-eestilise populaarsuse saavutanud Paradoks. Paljud algusaastate rockbändid on nüüdseks tegevuse lõpetanud. Paljud pillimehed elavad ja tegutsevad praeguseks Eestimaa eri paigus. Paide Rocki laval saavad nad aga jälle kokku. Ka viimasel kümnel-kahekümnel aastal on Eestimaal tuntuks saanud ja koguni rockieliiti tõusnud uued Paide rockpundid: Ans. Andur, Nevesis. (viimane on küll hetkel tegevuse katkestanud). Ja ikka alustavad aina uued ja uued noored mehed, et teha rockikallakuga muusikat. Seejuures jätkavad mitmed vanade rokkarite pojad uutes bändides oma isade muusikateed.

Paide Kultuurikeskus ja pillimehed on möödunud aastakümnetel koos püsti pannud mitu muusikalugu kokku võtvat üritust: Paide Rock 15, Paide Rock 20, Paide Rock 25, Paide Rokk 30 (siin olid kaasatud ka nii-öelda süldibändid sellest siis tilluke nimemuutus), Paide Rock 40 ja Paide Rock 45.

Paide Rockile on tulemas: Atta Trollide ühendkoosseis, Rock Gupp (alustas 1969), JECYM tegutses 1974-1978, Paradoks  (1979-1989- pea tänaseni), PillSkill (1999-2002), ANS. Andur (2002. tänaseni), Nevesis (2008 – 2016) , In Chain  (2006-2009), A.K.G. ehk AINULT KAKS GRANAATI ( 2013-tänaseni), Motor Tension Ensemble (2016. -tänaseni),  Vertigo, Eleegium ja pt.

Kontsert kestab suures saalis väikeste vahedega 7-8 (9) tundi.  Kontserti  seob konferansjeena Martin Liivet. Kontsert lõpeb traditsioonilise ühislooga Armurõõm, kus tulevad lavale kõik osalevad pillimehed ja solistid.

Paide Rock 50 suursündmus leiab aset Paide Muusika-ja Teatrimajas 9. novembril. Piletid on saadaval SIIN!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background