Paide Ruumieksperiment kandideerib Maastikuarhitektide liidu aastapreemiale

Foto: Maris Tomba

Maastikuarhitektide liidu aastapreemiatele laekus sel aastal 17 eriilmelist projekti. Viieliikmeline žürii on oma otsused teinud ning valinud välja 8 nominenti ja 4 preemiasaajat, nende seas kandideerib auhinnale ka Paide Ruumieksperiment.

Ruumieksperimendi arhitekt oli Elo Kiivet, kaasa töötasid Kalle Komissarov ja Kadri Kallaste; eestvedajaks oli Maiko Keskküla ja projekti vedasid eest Kaspar Tammist ja Tiit Kanne.
Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel pidulikul aastapreemiate auhinnatseremoonial reedel, 6. detsembril Tartus Kammivabrikus. Nominentide tööde galerii avalikustatakse arhitektuuripreemiate ühisel kodulehel www.arhitektuuripreemiad.ee alates oktoobrist ning trükises „Eesti Arhitektuuripreemiad 2019″ alates detsembrist.

Maastikuarihidekt Merle Karro-Kalberg iseloomustas tänavusi aastapreemiate nomimente järgnevalt: „Tänavu on linna keskväljakute aasta. Need on valminud nii „EV100″ programmi „Hea avalik ruum” raames, kui ka linnade endi ettevõtmisel, eestvedamisel, linnaelanikega koos kavandades ja valmis ehitades. Kvaliteetne elukeskkond, mitmekesine linnaelu ning õue kutsuv väliruum pole enam pelgalt sõnakõlksud, vaid reaalsuseks saanud teod. Eriti rõõmustav on see, et esiletõstmist vääriv maastikuarhitektuur ja väliruum pole ainult suurematesse linnadesse koondunud, väga palju esitati sel aastal just väikelinnade projekte,” sõnas ta.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu (EMAL) aastapreemia 2019 nominendid on

  • „Balti paviljon”, Baltimaade ühine ekspositsioon Veneetsia XV arhitektuuribiennaalil 2016 aastal – kuraatorid: Kārlis Berziņš (LV), Jurga Daubaraitė (LT), Petras Išora (LT), Ona Lozuraitytė (LT), Niklāvs Paegle (LV), Dagnija Smilga (LV), Johan Tali (EE), Laila Zariņa (LV) ja Jonas Žukauskas (LT)
  • Valga keskväljak – autorid: Gianfranco Franchi, Chiara Tesi ja Rea Sepping
  • Paide keskväljaku ruumieksperiment – arhitekt: Elo Kiivet; kaasa töötasid Kalle Komissarov ja Kadri Kallaste; eestvedaja Maiko Keskküla; projektijuhid: Kaspar Tammist ja Tiit Kanne.
  • Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljak – maastikuarhitektid: Terje Ong, Kerli Irbo, Edgar Kaare; arhitekt Tõnu Laanemäe; skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof
  • Eesti kommunismiohvrite memoriaal – arhitektid: Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann; sisearhitekt Tiiu Truus; maastikuarhitekt Lidia Zarudnaya; skulptor Kirke Kangro.
  • Pärnu Iseseisvuse väljak – arhitektid: Jan Skolimowski, Andrus Mark, Maie Raud.
  • Põlva keskväljak – maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp, arhitektid Helen Rebane ja Egon Metusala
  • Lääne tänav 11a mänguväljak Tartus – maastikuarhitektid: Mirko Traks, Karin Bachmann, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart
Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background