Paide suur rokipidu toimub juba sellel laupäeval

Paide Rock 50 tähistab Paide rockmuusika 50. sünnipäeva ja kujutab endas maratonkontserti Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval.

Sündmus teeb ülevaate Paide rockiloost ja taaselustab muusikat, mis on meie pillimeeste esituses kõlanud mitme aastakümne vältel.

Paide endiste aegade rokkarid saavad võimaluse taaskohtuda laval, nautida koosmusitseerimist ning meenutada möödunud aegu. Vanadega liituvad keskmise põlvkonna rokkarid, kes just tänases päevas oma kuulsust koguvad. Ei puudu ka kolmas põlvkond, viimastel aastatel alustanud rockpundid ja päris uued tegijad, kes varem meie rockisündmustel osalenud pole.

Paide rockilugu sai alguse aastal 1969. Siis pandi alus koolipoiste rockbändile Atta Troll, kust kasvasid välja uued rockpundid, nende seas 80-ndate üle-eestilise populaarsuse saavutanud Paradoks.

Paljud algusaastate rockbändid on nüüdseks tegevuse lõpetanud. Paljud pillimehed elavad ja tegutsevad praeguseks Eestimaa eri paigus. Paide Rocki laval saavad nad aga jälle kokku. Ka viimasel kümnel-kahekümnel aastal on Eestimaal tuntuks saanud ja koguni rockieliiti tõusnud uued Paide rockpundid: Ans. Andur, Nevesis. (viimane on küll hetkel tegevuse katkestanud). Ja ikka alustavad aina uued ja uued noored mehed, et teha rockikallakuga muusikat.

Paide Rockile on tulemas ATTA TROLL ide ÜHENDKOOSSEIS, ROCK GUPP (alustas 1969), JECYM tegutses 1974-1978, PARADOKS  (1979-1989- pea tänaseni), PILLSKILL (1999-2002), ANS. ANDUR (2002. tänaseni), NEVESIS (2008 – 2016) , IN CHAIN  (2006-2009), A.K.G. ehk AINULT KAKS GRANAATI ( 2013-tänaseni), Motor Tension Ensemble (2016. -tänaseni),  VERTIGO , ELEEGIUM.

Kontsert kestab suures saalis väikeste vahedega 7-8 (9) tundi.  Kontserti  seob konferansjeena Martin Liivet, kelle eestvedamisel sündis esimene rockipidu. Hiljem on mees rockidel mitmel korral peojuhiks olnud. Kontsert lõpeb traditsioonilise ühislooga Armurõõm, kus tulevad lavale kõik osalevad pillimehed ja solistid.

Kõigest toimuvast ja kõikide bändide esitustest koos rokkarite kommentaaridega saab osa ka Kesk-Eesti Tre raadio kuulaja, millest kontserdi salvestuse baasil valmib saatesari „Paide Rock 50,“ kus sõna saavad ka laval olija.

Paide Rock 50 suur pidi toimub sellel laupäeval kell 17.00.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background