Paide Teater annab Narvas esietenduse

Homme jõuab Narva Vaba Lava teatrikeskuses publiku ette Paide Teatri teise hooaja teine uuslavastus „Ma olen tuul“.

Hinnatud Norra näitekirjaniku Jon Fosse näidendi lavastab Johan Elm, lavastuse kunstnik on Eugen Tamberg, helikunstnik Kirill Havanski ning kahe mehe rollides astuvad lavale Johannes Richard Sepping ja Joosep Uus.

Jon Fosse 2003. aastal avaldatud näidend „Ma olen tuul“ on minimalistliku keelega sügavalt poeetiline tekst, mis küsib inimolemise mõtte järele. See on peenpsühholoogiline tekst, kus kahe mehe elud asetatakse igaviku margapuule. Kaks sõpra, kaks elu, nende ümber otsatu lage meri ja üle kõige küsimus: mille nimel?

Lavastaja Johan Elm sõnas, et kui seda näidendit väga pinnapealselt lavastada, seisaksid laval kaks meest, kes vahiksid tühjusesse ja ei saaks teineteisest midagi aru. Nii näitlejate kui lavastaja ülesanne on leida selle paksu udu seest üles inimene, kõik tema varjundid, rõõm ja lust.

„Ma olen tuul“ esietendub Narva Vaba Lava teatrikeskuses homme, 5. detsembril ning seda mängitakse 20. veebruarini peale Narva ka Paide Muusika- ja Teatrimajas ning Tallinna Vaba Lava teatrikeskuses.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background