Paide Teater annab Vargamäel esietenduse

Foto: Paide Teater; vasakult: Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk, Joosep Uus

Täna esietendub Vargamäel Tammsaare muuseumis Paide Teatri avahooaja neljas lavastus „Motivatsioonikoolitus – kuidas kaevata kraavi?“

Lavastuse mõte sai alguse trupi küsimusest, kust tuleb motivatsioon ja kuhu ta siis jälle kaob, pahatihti enne, kui seatud eesmärk saab saavutatud. Suunatud on see eelkõige gümnasistidele ja põhikooli lõppu jõudnutele, kellele on tuttavad kohustusliku kirjanduse nimekirjad, lugemiskontrollid ja küsimus: „Miks ometi?“

Paide Teater saatis lavastuse ettevalmistusperioodil viiele koolile küsimustiku Tammsaare ja tema teoste lugemise kohta ning sai tagasi 245 täidetud ankeeti. Ühe küsimusega uuriti, mis tunne tekib noorel, kui ta kohtab kohustusliku kirjanduse nimekirjas Tammsaare nime. Õpilastel oli lubatud valida mitu vastusevarianti ja nii sai selgeks, et 64,9% vastanute seas tekitab Tammsaare nime nägemine uudishimu, ent 60% märkisid, et neis tekitab kõnealuse kirjaniku nimi hoopiski hirmu, ärevust, paanikat või suisa meeleheidet.

Teater usub, et pärast lavastuse vaatamist ei tundu „Tõe ja õiguse“ või mõne teise Tammsaare teose lugemine enam sedavõrd hirmutav ning veelgi enam – lugemisest saab eesmärgistatud tegevus.

Etenduses astuvad publiku ette Paide Teatri näitlejad Ursel Tilk, Johannes Richard Sepping ja Joosep Uus, lavastaja on Jan Teevet ning produtsent Harri Ausmaa.

Lavastust „Motivatsioonikoolitus – kuidas kaevata kraavi?“ mängitakse Tammsaare muuseumi rehe all juunikuu alguseni. Kõik kevadised etendused on kooligruppidele juba välja müüdud, kuid Tammsaare muuseum ja Paide Teater ootavad uusi grupibroneeringuid juba sügiseks ja järgmiseks kevadeks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background