Paide Teater hüppab uude hooaega

Paide Teatri trupp 1. augustil 2018 teatri avamisel

Paide Teatri esimene aasta lõpeb 25. juulil Vargamäel esietenduva suvelavastusega „Eesti jumalad“, mis on teatrile avahooaja viies tükk.

Kuigi esimene hooaeg lõpeb alles augustis, on ettevalmistused järgmiseks juba täies hoos.

Aastat alustati õuduslavastusega „Koletis“, mis oli teatri näitleja Kirill Havanski sooloprojekt. Järgmisena toodi publiku ette avalavastus „Kaitseala“, mis oma uudsuses ja vahetuses pälvis palju positiivset tagasisidet nii kriitikutelt kui publikult. Detsembris mängiti noortele vaatajatele lavastust „Õlest mees õue all“ ning maikuus kohtuti gümnasistidega Vargamäe muuseumis, kus lavastusega „Motivatsioonikoolitus – kuidas kaevata kraavi?“ küsiti, kuidas seada eesmärke nii, et need ei jääks ainult unistusteks.

Juulikuus esietendub hooaja viimane lavastus „Eesti jumalad“, mille raames kutsub teater inimesed kokku Vargamäe heinamaale, et otsida üheskoos Eestile uut lootust.

Septembris ja oktoobris mängib teater taas avalavastust „Kaitseala“, näiteks 12. ja 13. septembril kohtuvad etendajad publikuga Eesti Teatri festivalil Draama 2019. Ühes uue kooliaastaga ootab Paide Teater kõiki koole taas Vargamäele, et mängida lavastust „Motivatsioonikoolitus – kuidas kaevata kraavi?“

Novembri keskel jõuab publiku ette sügise esimene uuslavastus. Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöös toovad näitleja Ursel Tilk ning Belgia tantsija ja etenduskunstnik Lore Borremans vaatajate ette lavastuse „Between Dreams and Drowning“. Lavastuse pealkirjast ei tasu siiski heituda – keel ei saa sel korral takistuseks, kuna uuritakse armumise ja armastuse kirevat maailma, mis keelebarjääre ei tunne.

Sügise lõpus toob Paide Teater koos Vaba Lavaga välja Norra näitekirjaniku Jon Fosse draama „Ma olen tuul“, mille lavastaja on Johan Elm ning näidendi kaht tegelast kehastavad Paide Teatri näitlejad Johannes Richard Sepping ja Joosep Uus. Lavastus tuleb välja Narva Vaba Lava teatrikeskuses ning etendused toimuvad ka Paide Muusika- ja Teatrimajas ning Tallinna Vaba Laval.

Kevadise uuslavastuse kohalt saladuseloori veel ei kergitata, kuid vihjatakse, et oodata on palju külalisi ja täiesti uut Eesti algupärandit.

Paide Teatri juht Harri Ausmaa ütles, et esimest aastat ei olnud pikalt võimalik ette valmistada – teater avati ja trupp tuli Paidesse 1. augustil, seega paljud plaanid täpsustusid tegemise käigus. Uuele hooajale vastu minnes annab enim julgust see, et teater tunneb inimesi enda ümber. Ausmaa lisas, et teatri logo on avatud ring, mis sümboliseerib avatust mõtetele ja inimestele ning seetõttu on neil hea meel, et teisel hooajal on võimalus oma tegemistesse kaasata koostööpartnereid ja rohkelt külalisi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background