Paide Teater kolib Narvasse

Paide Teatri meeskond töötab järgmistel nädalatel Narvas, et juba 5. detsembril tuua publiku ette hooaja teine uuslavastus „Ma olen tuul“.

Hinnatud Norra näitekirjaniku Jon Fosse näidendi lavastab Johan Elm, lavastuse kunstnik on Eugen Tamberg, helikunstnik Kirill Havanski ning kahe mehe rollidesse astuvad Johannes Richard Sepping ja Joosep Uus.

Jon Fosse 2003. aastal avaldatud näidend „Ma olen tuul“ on minimalistliku keelega sügavalt poeetiline tekst, mis küsib inimolemise mõtte järele. Kaks sõpra, kaks elu, nende ümber otsatu lage meri ja üle kõige küsimus: mille nimel?

Lavastaja Johan Elm sõnas, et kui seda näidendit väga pinnapealselt lavastada, seisaksid laval kaks meest, kes vahiksid tühjusesse ja ei saaks teineteisest midagi aru. Nii näitlejate kui lavastaja ülesanne on leida selle paksu udu seest üles inimene, kõik tema varjundid, rõõm ja lust.

„Ma olen tuul“ esietendub Narva Vaba Lava teatrikeskuses 5. detsembril ning seda mängitakse 20. veebruarini peale Narva ka Paide Muusika- ja Teatrimajas ning Tallinna Vaba Lava teatrikeskuses.

Lisaks võtab Paide Teater Narvasse kaasa väikese näituse endisest Narva Teatrist Paides: sõjajärgset Narva Teatrit tutvustavad infotahvlid, tolleaegsed kavad ja arvustuste näited ning Monika-Aino Jõesaare ja Herbert Lasti raamatu „Üks teater kahes linnas“. Väljapanek aastatel 1946-1950 Paides tegutsenud Narva Teatri kohta on Narva Vaba Lava keskuses avatud 27. novembrist kuni 9. detsembrini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background