Paide Teater tutvustab esimest hooaega

1. augustist võib kinnitada, et Paides alustab tööd professionaalne teater.

Viimase aasta jooksul on teatri meeskond teinud ettevalmistusi, et algaval hooajal publikuga kohtuda. 13. septembril esietendub Kirill Havanski monolavastus „Koletis“, mis on esimene omasugune teatri meeskonna sooloprojektide sarjas. Lavastus sukeldub õuduslugude pimedasse maailma ja uurib, mis ikkagi teeb koletisest koletise ja paneb meid kõiki pimedal tänaval kiiremini kõndima. „Koletis“ etendub Paide Muusika- ja Teatrimaja lavaaluses saalis vaid kaheksal õhtul.

Oktoobrikuus jõuab taas lavale publiku ja kriitikute sooja vastuvõtu pälvinud „Richard3“. Shakespeare’i võimutragöödia toodi publiku ette käesoleva aasta kevadel koostöös EMTA Lavakunstikooliga ja seda on võimalus näha veel kahel oktoobrikuu õhtul.

Esimene lavastus, mis kogu Paide Teatri meeskonna ühisesse prooviruumi kokku toob, jõuab lavale 21. novembril. Avalavastus „Kaitseala“ küsib, mis ikkagi on teatri funktsioon ühiskonnas. Lavastaja Jan Teevet usub, et lihtsalt ühisesse ruumi kokku tulemisest ei piisa. „Kaitseala“ ei sünni ainult proovisaali suletud uste taga, vaid sukeldub kogukonda, et mõista, kuidas tuua kokku inimesed, kes argirutus teineteisest mööda tormavad.

Detsembrikuus kutsub trupp endaga kohtuma ja kaasa mängima noorema vaataja. Sügise jooksul töötavad näitlejad stuudiotöö korras tekstidega Eesti ja muu maailma jõuluaja pärimusest ning nii ärkavadki detsembrikuus ellu jõuluhaned ja jõulusokud, jõuluvanad ja jõulukuused.

Paide Teatri projektijuht Harri Ausmaa ütles, et teater soovib kasvada osaks kogukonnast ja nii võib truppi kohata mitte ainult õhtul kell seitse valgustatud laval, vaid kõikjal mujalgi. Esimese asjana kutsutakse kõiki inimesi Arvamusfestivalile, kus peetakse Paide Teatri Grillipidu.

Septembris alustab tööd Paide Teatri Stuudio, kuhu on oodatud noored nii lähemalt kui kaugemalt.

Ausmaa lisas, et nende eesmärk on jõuda inimesteni ja minna neile külla.  Ta loodab, et inimesed teavad, et teatri uks on alati lahti ja isegi koputada pole vaja.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background