Paide Teatri koguperelavastus „Blablabla“ esietendub linna sünnipäeval

25/05/2020

Tagasi

Saabuv suvi märgib Paide Teatri teise hooaja lõppu. Nagu kogu maailmale, on see kevad teatrile tulnud teisiti. Viimati kohtuti publikuga 28. veebruaril Paide Wabakohvikus Bukowski luulet lugedes. Pärast seda naaseti proovisaali, ent eriolukorra tõttu lükkus koguperelavastuse „Blablabla“ esietendus sügisesse.

Esimese kahe hooaja jooksul on Paide Teater toonud publiku ette seitse uuslavastust. Ka on pidevalt otsitud võimalusi kohtumaks oma kogukonnaga väljaspool teatrisaali kõrgeid seinu. „Paide Teatri kreedo on kohtumine. Kohtumised annavad meile aimu, milline peaks olema teater 21. sajandi maailmas,“ kõneleb lavastaja Jan Teevet. „Paide Teatri sümbol on avatud ring – see on ühtaegu märk lõppematust otsingust ning kutse selle otsinguga liituma.“

Kolmas hooaeg märgib selle otsingu jätkumist. Koos sügisesse lükkunud koguperelavastuse „Blablabla“ esietendusega 30.septembril  jõuab järgmisel hooajal publiku ette lausa viis uuslavastust. Neist esimene hilissuvel Von Krahli Teatri ja Paide Teatri koostöös. Lavastaja Mart Koldits ja Paide Teatri trupp alustasid proove mai alguses ning valmivast lavastusest antakse rohkem infot suve jooksul.

Paide Teater on kutseline teater Paides Järvamaal. Teater alustas tööd 1. augustil 2018. Teater on Paide linna ning Paide Muusika- ja Teatrimaja poolt ellu kutsutud. Teatri trupi moodustavad näitlejad Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk, Joosep Uus, lavastaja Jan Teevet ning teatri juht Harri Ausmaa.

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background