Paide Teatri vabaõhulavastuse piletid on saabunud müüki

Juulis etendub  Vargamäel Paide Teatri mastaapne vabaõhulavastus „Eesti Jumalad“, mille piletid on juba kättesaadavad.

Paide Teatri trupp – Jan Teevet, Kirill Havanski, Joosep Uus, Johannes Sepping, Ursel Tilk – on suvise suurlavastuse tarvis endale kõikjalt Eesti teatrist abiväge kutsunud. Etenduses  asuvad koos Paide Teatriga looma näitlejannad Maarja Mitt, Ilo-Ann Saarepera (Ugala) ning Eesti teatri ainus tõeline vürst Peeter Volkonski. Lavastuse kunstnik on Kairi Mändla, kelle tööde hulka kuuluvad näiteks selle hooaja teleekraanide nael „Pank“ ning auhinnatud lavastus „Paradiis“ (Lauri Lagle, Von Krahli Teater). Nimetatutega koos asuvad rabaveerel Eesti jumalaid otsima paarkümmend noort  Paide Teatru stuudiost ning Viimsi kooliteatrist Eksperiment.

“Paide Teater on siiralt õnnelik, et on leidnud palju toetajaid, kes lavastusele hoogu annavad. Suurtoetajaks on samuti Paidest pärit ehitusettevõte Haart Ehitus OÜ, kes aitab kõike vajaminevat transportida ja valmis ehitada. Suur osa toetusest tuleb ka Paide Muusika- ja Teatrimaja Tooliklubilt, kuhu kuulub 47 ettevõtet ja eraisikut. Kõige värskemaid ja põnevamaid lugusid lavastuse kohta saab lugeda Paide Teatri meediapartneri Järva Teataja lehekülgedelt, ” sõnas Paide Teatri juht Harri Ausmaa.

Lavastust mängitakse Eesti kultuuri- ja kirjandusmälu pühapaigas Vargamäel, mis loomulikult tähendab, et mõtteid ja tekste laenatakse ka A. H. Tammsaarelt. Lavastuse tutvustuses lubab teater rääkida eestlasest ja eestlusest: „Lavastus on Paide Teatri aplaus 101aastasele Eestile ja eestlasele, kes siin juba tuhandeid aastaid kive ja kartuleid on korjanud. „Eesti Jumalad“ on vaatemänguline pilguheit peeglisse, kust vaatab vastu eestlane ühes oma jumalatega.

„Eesti Jumalate“ piletid on müügil nii Piletilevis kui Piletimaailmas ning kuni 1. juunini on võimalik pileteid soetada eelmüügi hinnaga. Eesti jumalad kohtuvad eestlastega kaheteistkümnel suveõhtul 25. juulist kuni 18. augustini. Istekohti on igale etendusele vaid 400.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background