Paide teatris esietendus Blablabla

30/09/2020

Tagasi

Paide Teatris esietendus täna, linna sünnipäeval koguperelavastus Blablabla.

Algselt emakeelekuul  välja tulema pidanud tüki keskmes on keel ja kõik, mida sellega teha saab. Paide Teatri juht Harri Ausmaa lubab vaate- ja sõnamängu igale vanusele.

Sõnamängulistes värsslugudes käib ringi Paides elav Blablabla, kes suudab sõnadega korda saata uskumatuid asju, leiab aset keeleolümpia, kus tähed, sõnad ja laused üksteisega mõõtu võtavad, toimetab Nimekirjamees, kes püüab kõik maailmas leiduvad nähtused korralikult nimekirjadesse rivistada ning juhtub veel palju muud hämmastavat.

On valgus- ja heliefektimänge, laulu, pillimängu ja nooremate vaatajate kaasamist. Sõnamänge ja fraase on nii lihtsamaid kui keerulisemaid. Viimaste näidetena kõlavad nt: kas ei või või olla margariin, pai papa, pane punasele purjekale purjed peale, kuuuurija istus töööös jää ääres.

Samas ei keerle lapselikku mängulusti pakkuvas etenduses kõik vaid ümber emakeele, teiste keelte seas kuuleb lavalt ka näiteks kaunist prantsuse keelt.

Sõnamängudel ja keelel põhineva teatriloo seadsid lavale Anne Türnpu ja Eva Koldits. Muusika lõi Jaan Pehk. Mängivad Joosep Uus, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk ja Kirill Havanski.

Lavastus kestab 1,5 tundi, etenduse publik on hajutatult jaotatud  kaheks, ühele ja teisele poole lava.
Lavastust mängitakse muusika-ja teatrimajas veel üheksal järjestikkusel päeval, 1-9.oktoobrini. Praeguseks on kõik etendused välja müüdud. Talvised lisaetendused on planeeritud veebruarikuusse.

 

 

 

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background