Paide- Türi rahvajooks toob kaasa liiklusmuudatused

Käesoleva nädala pühapäeval toimub Paide-Türi rahvajooks, mis toob kaasa liiklusmuudatusi.

Paides on jooksu ajal suletud Pärnu tänav  keskväljakult Tööstuse tänavani (Tööstuse-Pärnu ristmik kaasa arvatud) kella 9.00-st kuni 13.00-ni. Paide Keskväljak on suletud 9.00-13.00. Pärnu tänav täies pikkuses on suletud 12.00-13.00.

Paides on võimalik parkida Selveri parklas (ligipääs Põllu või Aiavilja tänava kaudu), Paide Muusika- ja teatrimaja parklas (ligipääs Rimi tagant Aiavilja tänavalt või Põllu tänavalt). Lisaks on võimalik parkida Maxima kaupluse parklas (ligipääs Kivimurru ja Pärnu tänavalt), Paide kiriku ja Kaubamaja taga.

Võistlustrass Reopalust Väätsa tee ristist, kuni finišini on jooksupäeval liikluseks (nii autodele, bussidele kui ka jalgratturitele) suletud kella 11.00 kuni 14.30-ni. Ümbersõit Reopalu-Väätsa- Lokuta kaudu. Jalgratturid saavad liigelda võistlustrassiga paralleelselt kulgeval kergliiklusteel.

Kirna starti kogunevad võistlejad ja raja ehitus muudavad liikluse aeglasemaks ka enne kella 11.00.

Kirnasse on võimalik jõuda ümbersõidu kaudu Väätsa-Türi teelt või kuni 11.00-ni Paide-Türi teelt. Autojuhid, kes toovad oma sõpru Kirna starti peaksid planeerima sõidu nii, et jõuaksid Paide-Türi teelt tagasi enne kella 11.00.

Parkimine Kirnas on raskendatud püsivate parklate puudumise tõttu.  Rajatud on ajutised parklad Kirna stardipaiga lähedusse. Parklad mahutavad kuni 200 autot. Parkimine stardipaiga lähedal ja võistlustrassi teede servades ei ole lubatud. Auto soovitatakse jätta Türile või Paide ja minna jooksjate bussiga Kirna. Lisaks palutakse järgida parkimiskorraldajate juhiseid.

Türil on lastejooksude ajal (kell 9.30-12) suletud Liiva ja Tolli tänav Raudtee ja Kalevi tänava vahelisel lõigul, samuti osa Kalevi tänavast.

Põhijooksu ajal on Türil suletud Tolli tänav Kalevi ja Paide tänava vahelisel lõigul ja Paide Tänav Tolli tänavast Paide suunas. Ümbersõit Paide suunas toimub Wiedemanni ja Kungla tänava kaudu Paide ja Kungla tänava ristini. Seal reguleerib liiklust politsei, kes suunab autod Väätsa teele. Kuna jooksu trass ja autoliiklus kohtuvad Kungla tänava ja Väätsa tee vahel, võib seal tekkida ummikuid, sest autosid saab läbi lasta vastavalt võimalusele, et mitte seada ohtu jooksjate elu. Võimalusel  kasutada Lokuta või Änari kaudu sõitu Paidesse.

Inimesed, kes elavad jooksutrassi ääres. Ligipääs autoga teie koju või kodust välja on blokeeritud jooksu ajal. Võimalusel palutakse vajalikud sõidud enne või peale võistlust.

Täpsemate skeemidega saab tutvuda SIIN!


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background