Paide-Türi rahvajooksul joosti uus rajarekord

Vaatamata külmale osales 38. Paide-Türi rahvajooksul erinevatel distantidel tuhandeid jooksjaid.  Võistluspäeva alustati laskejooksudega nii Paides kui Türil, kus mõlemas linnas oli enam kui 600 osalejat.

Põhidistantsil Paidest Türile oli finišeerijaid 528. Naiste arvestuses võidutses Jekaterina Patjuk, kes jooksis 13.6 kilomeetrit ajaga 47 minutit, ühtlasi on tegu uue rajarekordiga naiste arvestuses.

47 minuti piiri on Patjuk varemgi jooksnud – 2017.a. võitis ta tulemusega 47.01, 2015.a. oli tulemus 47.02.

Teise koha sai Leila Luik ajaga 48.48 ning kolmandaks  tuli Maria Veskla 48.48.  Esimese kuue sekka mahtusid veel Kaia Lepik (52.06), Minna Kelk (52.40) ja Liina Kivi (53.16).

Meestest haaras avameetritest juhtohjad kohaliku taustaga jooksumees Olavi Allase. Neljast vahefinišist võitis ta 3 esimest. Kirna mäe peal sai aga tal jaks otsa ja finišisse jõudis ta teisena. Esikoha võitis Karel Hussar ajaga 41.45- varem ei ole Hussar Paide- Türi rahvajooksul Top6 jõudnud.

Mõnevõrra ootamatult ei pakkunud Hussarile suurimat konkurentsi ei Mukunga, kes lõpetas viiendana ega siinmail treeniv Etioopia jooksja Mohammed Kalil Nedi, jooksu neljas või kiire Läti maratoonar Valeri Zolnerovics, kes lõpetas kuuendana, vaid hoopis kohalikud jooksjad.

Teisena jõudis finišisse , Hussarist vaid neli sekundit hiljem Ilja Nikolajev ajaga 41.49, kolmandana lõpetas Olavi Allase ajaga 41.58.

Lühemal, 6,5 km pikkusel distantsil oli parim Karl Mäe.  Tulemusega 19.36 lõpetanud Mäe edestas Mardo Lundverit enam kui minutiga (20.44), kolmas oli Enari Tõnström (21.30).

Naistest võttis võidu Kelly Nevolihhin (23.27).  Teiseks tuli Eesti parim käija Jekaterina Mirotvortseva (23.38) ning kolmandaks Tiina Kala (25.22).

Järgmisel aastal on tõenäoliselt oodata veelgi tihedamat konkurentsi, sest korraldajad on otsustanud kõrvaldada ammuse probleemi võistluse ajastusega, tuues jooksu nädala võrra varasemaks. Nii kaob ära probleem, et suur hulk tugevaid jooksjaid ei jõua laupäevase Tartu jooksu järel uut võistlust kohe ette võtta.

Rahul võivad olla ka korraldajad, sest maagiline 4000 osaleja piir ületati ka sel aastal. Arvestades kuupäeva muudatusest tingitud asjaolusid võib aasta pärast oodata selle sajandi osalejate rekordit.

Pilte  finišist ja autasustamiselt leiab SIIT!