Paide vallitornis süttib Jüriöö märgutuli

Esmaspäeval, 22. aprilli õhtul toimub Paides suur jüripäeva tähistamine – teist korda tuleb üle-eestiline Jüriöö märgutulede aktsioon ning osaleda saab Jüriöö rahvaspordiööl. Hetkel on  võistlusele registreerunud  ligi 400 inimest.

Sündmus algab kell 18:30 ja avatud on järgmised distantsid:

18:30 Türi – Paide jooks ja rahvakõnd 15km

19:00 Väätsa – Paide jooks ja rahvakõnd 8,5 km

19:00 Kirna – Paide jooks ja rahvakõnd 8,5 km

19:00 Vodja – Paide jooks ja rahvakõnd 8,5 km.

Jüriöö märgutulede aktsiooni mõte on hoida elavana Jüriöö ülestõusu mälestust kui eestlaste võitlust oma vabaduse eest ning pöörata tähelepanu Eesti küladele ja maarahvale tervikuna. Sel aastal tähistatakse märgutuledega ka Eesti Asutava Kogu kui Riigikogu eelse parlamendi 100 aasta juubelit.

Paide Vallitornis süttiv märgutuli liigub vabatahtlike abiga viide põhisuunda: Tallinnasse, Pärnusse, Tartusse, Rakverre ja Viljandisse ning sealt edasi muudesse paikadessegi. Vallimäel annab kontserdi ansambel Terminaator ning esineb Arhailised Mehed.

Märgutuli antakse edasi järkjärgulise tõrvikute süütamisega – kes tõrvikutuld näeb, süütab vastavalt sellele oma tõrviku ja annab süütamisest märku järgmisele trassil viibivale inimesele.

Rohkem infot tule teekonna kohta leiab: www.jüriöömärgutuled.ee, Jürituli süüdatakse Paide Vallitorni tipus 22. aprillil kell 21.00. Lisaks oodatakse tulehoidjaid. Lisainfot saab kirjutades: jyrioo@wittenstein.ee või helistades: 555 43170, 534 74875.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background