Paide võimupööre – rohkelt piinlikkust ja nalja

Foto: Mati Palmet

Tänasel volikoguistungil asuti umbusaldama volikogu esimeest Aivar Tublit, abilinnapead Anneli Tumanskit ja lõpuks ka sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimeest Valeri Ivanovi.

Kõigile oli selge, et hääled umbusaldamiseks on koos ning uus koalitsioongi ammu moodustatud, seega kulusid sõnavõtud pigem toimuva hinnangutele.

Kohe alguses pani Kai Kimmel asjaosalised kinganinasid põrnitsema, kirjeldades umbusaldusele eelnenud olukorda ja sündmusi halastamatutes värvides. Kahjuks jäi suurem osa kõnest ülekande jälgijatel nägemata, sest linnapea oli andmekaitseseadusele viidates andnud korralduse heli summutada kui kõlavad isikute nimed, kes pole avaliku elu tegelased.

Ühel hetkel see koht ka tuli ja heli keerati maha. Kõnet saab lugeda tekstina, kus nimed on eemaldatud SIIT

Volikogu esimees Aivar Tubli oli kogu koosoleku ajal silmnähtavalt heas tujus, ning tema naerune lahkumissõnavõtt pani tõesti uskuma, et suurt ettevõtet juhtiv mees läheb volikogujuhi vastutusrikkast ametist heal meelel ja jätkajale jõudu soovides.
Anneli Tumanski talle esitatavate süüdistustega nõus ei olnud ja kirjeldas omapoolset nägemust sellest, mis tegelikult juhtus töölt lahkunud lastekaitseametnikega.

Lõbusaks läks aga siis kui asuti umbusaldama Valeri Ivanovi.

Umbusaldusettepaneku ettekandja Andrus Tull jäi tõsiselt hätta vastuse leidmisega Kai Kimmelile, kes tahtis teada, mida konkreetselt ettekandjal Ivanovi tööle ette heita on. Küsimus oli ootamatu ning vastus ei tahtnud ega tahtnud tulla. Ülestunnistus, et umbusaldajal pole suuremat ettekujutust umbusaldatava töödest-tegemistest olukorda ei lahendanud ning mõne minuti pärast lustisid nii koalitsionäärid kui opositsionäärid siiras üksmeeles mehe kimbatust naerda.

Päeva huumoripreemia võib anda Alo Aasmale, kes keeras situatsioonile lõplikult vindi peale, küsides omapoolse lisaküsimusena : “Kas sul 15 volikoguaasta jooksul on ka varem tulnud ette hetki, mida naudid?”

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background