Paide võõrustab selle aasta viimast boccia võistlust

Boccia

Pühapäeval 15. detsembril algusega kell 10.30 toimuvad Paide Spordihallis siseboccia individuaalsed meistrivõistlused, mis on ühtlasi ka selle aasta viimaseks võistluseks. Kohale tulevad boccia mängijad üle Eesti.

Boccia näol on tegemist strateegilise täpsusmänguga, mis on alguse saanud Itaaliast ning sarnaneb petanki mängule. Lisaks on tegemist paraolümpiamängude spordialaga, mis on mõeldud väga raske puudega inimestele. Algselt oli see suunatud ajuhalvatusega inimestele, kuid nüüd on kaasatud ka sportlased, kellel on kahjustused, mis hõlmavad motoorseid oskusi. Parabocciat mängitakse istudes ning vajadusel on sportlasel abiline, kes ei tohi mänguväljakut näha.

Käesoleval aastal liitus Eesti Invaspordi Liit (EIL) Erasmus+ Sport projektiga “OSMOSIS”, mille eesmärgiks on läbi sporditurunduse suurendada puuetega inimeste sotsiaalset kaasatust ning EIL kasutab projekti võimalusi boccia arendamiseks Eestis.

Kuigi parabocciat mängitakse istudes, siis Paides toimuval võistlusel on erandina võimalik osaleda ka seisjate klassis. Nii seisjate kui istujate klassides on kaks tugevust – tugevate ja nõrkade kätega võistlejad. Võistlustele on vajalik eelregistreerimine, mis kestab kuni 11. detsembrini (EIL e-mailile eil@eil.ee).

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background