Paidelane algatas õunaprojekti. Lisatud TOETUSLINK!

Paidelane Marika Juusu algatas projekti nimega Õunastop, et aiaomanikud saaksid üleliigsed õunad soovijatele jagada.

Õunastop on koht, kuhu saab üleliigsed õunad ise viia, aga võib ka tellida tasuta Omniva kulleri, kes ubinad kodust ära toimetab.

Juusu sõnul sai idee alguse möödunud aastal, kui tal oli mure, mida teha liigsete õuntega. Vaatamata sellele, et tema peres sirgub 4 õunasööjat last, tuli igal nädalal puu all mädanema läinud õunu ära visata. Vahel õnnestus mõned õunad sokutada sõpradele, tuttavatele ja juhuslikele möödakäijatele, kuid ikka jäi neid hunnikute viisi üle. Ka mahlategemine ja moosikeetmine ei aidanud probleemi lahendada.

Marika Juusule valmistas rõõmu, kui talle tuli pealinnast külla sõbranna, kes viis suure kotitäie mahlakaid õunu ühele Lasnamäel elavale neljalapselisele perele, kellel kodumaiseid õunu ei olnud. See ajendaski otsima püsilahendust, kuidas aiaomanikud saaksid linnarahvale kinkida õunad, mis muidu kompostihunnikusse rändaksid.

Õunastop peatuste ideega tuli kaasa ka Omniva, kes aitab õuntel peatustesse kohale jõuda, ja Pakendikeskus, kes varustab kastidega. Õunakastid ehitab valmis Pirrukastid OÜ ning ilmastikukindla vineeriga kaanetab Estinwood OÜ.

Õunastopi peatused asuvad Talllinna lasteaedades ning avalikes ja rahvarohketes kohtades. Et sel aastal on tegemist katseprojektiga, saavad Omniva kullerit tellida vaid Viimsi, Maardu, Loo, Jüri, Laagri ja Harku elanikud.

Õunastopi projektile saab hoogu anda läbi Hooandja, et juba augustikuu keskel esimesed peatused avada.

Hooandjas saab projektile kaasa aidata SIIN ning samast leiab ka lähemat informatsiooni Õunastopi kohta.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background