Paides avatakse Kalju Lepiku juubeliaasta

03/06/2020

Tagasi

2020. aastal möödub 100 aastat tunnustatud Eesti kirjamehe Kalju Lepiku sünnist. Tegemist on luuletajaga, kes paljude kirjanike, kriitikute ja kirjandusloolaste arvamistes on kahtlemata üks meie kõigi aegade rahvuslikumaid loojaid. Ta sündis Järvamaal Koerus kontoriametniku pojana 7. oktoobril 1920. aastal. Tähelepanuväärne on, et Järvamaalt pärineb teinegi Eesti luule suurkuju, Hando Runnel, ning seda rahvuslikkust, mida esindas Runnel oma loominguga kodumaal, kandis Kalju Lepik paguluses.

13. juunil (laupäeval) algusega kell 12.00 toimub Paide vallimäel Järvamaalt võrsunud luuletaja Kalju Lepiku sajanda juubeliaasta avasündmus. Ettevõtmine on korraldatud eesmärgil, et teadvustada kesk-eestlastele nende kodukohast pärit tuntud kirjamehe loomingut ja pärandit. Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts lisas, et eriti on oodatud avasündmusest osa saama kooliõpetajad, raamatukogude töötajad ning kultuurikorraldajad. Lepiku juubeliaasta korraldustoimkonnaga ärgitatakse maakonna haridus-ja kultuuriasutusi aasta jooksul luuletaja sünniaastapäeva tähistama.

Kalju Lepiku juubeliaasta avasündmusel esineb teemakohase ettekandega kirjanik Wimberg (Jaak Urmet). Lepiku luulet loeb Koeru meeste luuleklubi. Kaetud on kohvilaud ning avatud teemakohane näitus. Ühtlasi tutvustatakse Kalju Lepiku juubeliaasta sündmusi, mis kulmineeruvad sügisel Koerus toimuva luulepäeva, mälestusmärgi avamise ja konverentsiga.

Kalju Lepiku juubeliaastat korraldavad-toetavad: Koeru Raamatuklubi Vaimuvalgus, Koeru Haridus- ja Kultuuriselts, SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum, Koeru Kultuurimaja, Järvamaa Muuseumi Sõprade Selts, Paide linn ja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfot jagab SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum teadusjuht Ründo Mülts tel. 56682165.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background