Paides etendub lavastus kassidest ja ajakirjandusest

NUKU teater “Miisu”. Foto: Indrek Rammu

Paide Muusika- ja Teatrimajas etendub 26. septembril NUKU teatri põnev lavastus „Miisu“ kassidest ja ajakirjandusest. Lugu sobib vaatamiseks nii 5-12-aastastele kui ka kõigile neile, keda kassid ja ajakirjandus huvitavad.

Lavastus põhineb Hollandi enimloetud, armastatud ja tuntud lastekirjaniku Annie M. G. Schmidti (1911–1995) samanimelisel lasteraamatul. Samalt kirjanikult on eesti lugejate jaoks veel tuntud lastekirjanduse klassikasse kuuluvad „Viplala lood” ja „Jipp ja Janneke“.

Lugu räägib Miisust, kassist, kellest pärast üht saatuslikku söömaaega hakkab tasapisi saama inimene. Lõpuks ongi vaatajate ees veetlev ja habras preili Miisu, kellel tuleb paraku maha jätta oma armas kodu sõbralikus ja ühtehoidvas kassiperekonnas ning leida koht inimeste seas.

Kui Tibbe ja Miisu teed ristuvad, saavad mõlemad teineteist aidata. Miisu saab Tibbe juures sooja ja turvalise kodu ning vastutasuks jõuavad kasside pressiteenistuse kaudu ajakirjanikuni linnakese kõige põnevamad ja salajasemad uudised. Nii saab ajakirjanike tandem koos arvuka kassikogukonnaga astuda vastu linnakodanike ebaõiglusele, alatusele ja rumalusele. Jah, viimaks tuleb Miisul vastu võtta raske otsus, kas ta soovib jääda inimeseks või saada tagasi kassiks, aga enne seda on lugu täis põnevaid pöördeid ja tõelist ajakirjanduslikku uurimustööd.

Nimiosas astub üles NUKU teatri näitleja Lee Trei, Tibbet kehastab Kait Kall Von Krahli teatrist. Mitut erinevat rolli mängivad Anti Kobin ja Laura Nõlvak.

Lavastuse on dramatiseerinud ja lavastanud Andres Roosileht, kunstnikutöö on teinud Kalju Karl Kivi, helikujunduse Mait Visnapuu ja valguskujundajaks on Triin Rahnu. Etendus kestab tund aega.

Lavastust „Miisu“ saab Paide Muusika- ja Teatrimajas vaadata 26. septembril.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background