Paides toimub Rimski-Korsakovi kultuuriloopäev ja kontsert

Homme toimub Paides kultuuriloopäev ja kontsert, mis on pühendatud maailmakuulsa helilooja Nikolai Rimski-Korsakovi 175. sünniaastapäevale.

Kultuuriloopäev saab alguse kell 15:30 Mäo mõisas, kus helilooja suvitamas käis. Genealoog Andres Kruusmaa teeb ülevaate Mäo mõisa ajaloost ja Rimski-Korsakovi perekonna sidemetest Paide linnaga ning avatakse infotahvel. Paidest viib huvilised Mäo mõisa tasuta buss, mis väljub muusika- ja teatrimaja juurest kell 15.

Kell 16:15 oodatakse kõiki Paide Muusika- ja Teatrimajja, kus pakutakse kohvi ja tutvuda saab näitusega „Nikolai Rimski-Korsakov ja Paide linna mõisad“. Kell 17 algab seminar „Nikolai Rimski-Korsakov 175 – ülevaade suurmehe elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel“. Lektoriks on muusikateadlane ja õppejõud Tiia Järg.

Seminarile järgneb kell 18:15 algav kontsert „Nikolai Rimski-Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd“. Üles astub keelpillikvartett koosseisus Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Aare Tammesalu ning sopran Ksenja Kuchukova, bariton Atlan Karp ja pianist Auli Lonks. Kontserdikavast ei puudu ka maailmakuulus „Kimalase lend“.

Kõik kultuuriloopäeval toimuvad sündmused on huvilistele tasuta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background