Paides toimub „Tõde ja õigus“ erilinastus

Foto: Allfilm

Reedel toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas suurfilmi „Tõde ja õigus“ erilinastus.

Külalisi oodatakse kell 18, kui avatakse pop-up kohvik, kus memmed pakuvad kiluleiba, karaskit ja kama ning fotonurgas on võimalik pilte teha.

Kell 18:45 räägib režissöör ja lavastaja Tanel Toom filmi tegemisest ja kaadritagustest seikadest ning filmi „Tõde ja õigus“ näidatakse kell 19. Sajandi suurfilmiks nimetatud linateose peaosades on Priit Võigemast ja Priit Loog.

Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii lootuse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega.

Kui elukaar jagab Andresele rohkem kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Filmi „Tõde ja õigus“ massistseenides tegi kaasa hulgaliselt järvalasi.

Pileteid erilinastusele saab osta muusika- ja teatrimaja kassast ning Piletimaailma vahendusel.

„Tõde ja õigus“ treilerit vaata SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background