Paides vahistati teiste inimeste nimel kiirlaene võtnud isikud

Politsei on kelmuses kahtlustatavana üle kuulanud kokku kaheksa inimest, neist kuus meest ja kaks naist, kellele heidetakse ette isikuandmete väljapetmist ja teiste inimeste nimel kiirlaenu võtmist.

Pärnu politseijaoskonna eriasjade uurija Kati Vaher sõnas, et kahtlustuse järgi peteti mitmekümnelt inimeselt välja nende ID-kaardi, mobiil-ID või PIN-kalkulaatori andmed, kasutades ettekäändeks tasuvat tööpakkumist või abipalvet sularaha väljavõtmisel. Heausklike inimeste andmeid ja neile väljastatud seadmeid kasutades võeti kiirlaene kokku üle 100 000 euro.

Prokurör Merike Lugna ütles, et kahest vahi alla võetud mehest on üks juba varem sarnase kelmuse eest karistatud. Teda ja teist meest peetakse praegu võtmeisikuteks ning on põhjust arvata, et vabaduses olles jätkaksid nad sisseharjutatud skeemi: leiaksid uusi ohvreid ja võtaksid uute inimeste nimel üha uusi laene.

Uurija Vaher lisas, et praeguseks kogutud tõendite põhjal on alust arvata, et üle Eesti võib taolise kelmuse ohvriks langenuid olla veelgi. Seega palutakse kõigil, kellele viimase 8 kuu jooksul on pakutud rahateenimise võimalust või kes on võõrastel inimestel lasknud oma kontot kasutada ning saanud pärast seda laenuandjatelt nõudekirju ise laenu taotlemata, anda sellest politseile teada. Samuti palutakse numbril 112 märku anda neil, kelle dokumendid on jäänud järelvalveta ja selle tagajärjel on nende teadmata sõlmitud mõni laen.

Vaher paneb inimestele südamele, et kolmadatele isikutele ei antaks andmeid, mida võidakse nende vastu kurjasti ära kasutada. Inimene peab alati ise teadma ja ise kontrollima oma pangakontol toimuvat ja rahaasju üldiselt. Seda tasub arutada ka oma lähedastega, kes ei pruugi olla kursis, et selliseid andmeid pahatahtlikult ära kasutades võivad nad endi teadmata kelmuse ohvriks sattuda.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background