Pamela Maran esitleb kodukülas uut raamatut

21/11/2020

Tagasi

Pamela Maran. Foto: Telegram.

2018a. novembris ilmunud raamat “Eesti vanaemade lood ja salatarkused”, mis  valiti Lääne-Virumaa aasta isikuteoks 2019, sai järje.

Järva-Jaanist pärit autori, Pamela Marani sulest ilmus oktoobri lõpus 496-leheküljeline teos “Eesti vanaisade lood ja salatarkused”.

Poolteist aastat kogutud mõtted ja lood pärinevad 15 Eesti maakonnast ja väiksemastki külanurgast.

66 Eesti vanaisa pajatavad selles oma elust Ohhoota mere äärest Kanadani, Tšornobõli katastroofi ja Mordva vangielu seikadest, aga ka Angola kalandusretkedest. Mehed räägivad sõjast, pattudest, võitudest, kaotustest, kosmilistest arusaamadest, universumi saladustest ja isegi võitmatust armastusest.

Raamatus räägivad mehed, kes on kogenud surma hingust, aga ka elu võrratut avarust, mida teadus ja mõistus seletada ei suuda. Need lood ajavad nutma, naerma, panevad mõtlema, tundma ja üdini kaasa elama.

See raamat on seiklus, mis kisub sellisesse sügavusse, kust lugeja enam endisena ei välju. Ta on tõstetud ja kantud esiisade tarkusest ja väest, ilust ja usust, nende meeste hingesügavusest ja armastusest.

Raamatu “Eesti vanaisade lood ja salatarkused” esitlus toimub autori kodukülas Järva-Jaanis pühapäeval, 22.novembril kell 15.

Pamela Maran naaseb kodukülla, et rääkida aastast vanaisade lugude radadel. Mis juhtus mehega, kes tegi langevarjuhüppe, aga vari ei avanenud? Milline vanaisa tuleb kassideplaneedilt? Mida räägib vanaisa, kes nooruses rändas kehast välja? Kuidas vaatavad elule mehed, kes mõisteti süütult vangilaagrisse?

Mida õppis raamatu autor kolm aastat vanavanemate lugusid kuulates?

Järva-Jaanis toimuval esitluspäeval on autoril kaasas ka soodushinnaga raamatud, kuhu jagab personaalseid pühendusi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background