PAMT-i kultuurisaade


(Maarit Nõmm)

Hooaja viimases saates on teemaks PAMTi balletistuudio neljanda hooaja lõpuetendus 2. juulil ning Paide Teatri audiolavastus “Labürint”.

(Maarit Nõmm)

Saates on külas Sirje Grauberg, PAMTi muusikastuudio õpetaja ning jutuks stuudio tänane kontsert “Saabuvale suvele”.

(Maarit Nõmm)

Kaheksandast arvamusfestivalist, mis toimub Paides 14-15 august, räägib festivali eestvedaja Kaspar Tammist.

(Maarit Nõmm)

Kristiine Masso räägib line-tantsust. Saate teises poole uudiseid Paide kinolt.

(Maarit Nõmm)

Saatekülaliseks A. H. Tammsaare Vargamäe muuseumi juht Reelika Räim, et rääkida kultuuri-, muuseumi- ja laulupeojuttu.
Ülevaade ka muusika- ja teatrimaja sündmustekalendrist.

(Maarit Nõmm)

Külas Paide Teatri juht Harri Ausmaa, räägitakse viimasest kahest kuust ning tulevasest hooajast; Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammistiga ollakse festivalilainel ning kõneldakse sellest, kuidas festival augustis toimuda võiks.

(Maarit Nõmm)

Saates reportaaž muusika- ja teatrimajast, mis vaikselt hakkab taas pärast eriolukorda uksi avama. Sellest, kuidas kultuurielu majas jätkub, räägib PAMT-i direktor Martha-Beryl Grauberg.

(Maarit Nõmm)

Saates intervjuu ansambli Köömes solisti Aleksander Otsaga. Räägitakse muuhulgas nende uue albumi Kosmose jõgi kontsertsalvestusest PAMT-i pöördlaval.

Madis Aesma räägib Ans. Anduri live kontsertülekandest PAMT-i prooviruumist 23.mail.

(Maarit Nõmm)

Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist räägib festivali kahest erinevast toimumise stsenaariumist. Lisaks on Kasparil ka uus hobi, mis on tihedalt seotud rahvakultuuriga.

Samuti tehakse saates Alo Aasmaga juttu äsja välja kuulutatud koduleivakonkursist, mis on praeguses eriolukorras kohanenud ning toimub virtuaalselt.

(Maarit Nõmm)

Paide Hammerbecki Põhikooli huvijuht Helen Trug kõneleb sellest, milliseid vahvaid väljakutseid ja õppimismeetodeid on õpetajad lastele kodusõppeks välja mõelnud. Ning PAMTi kultuurijuht Mariliis Peterson õpetab raadiokuulajatele ungari keelt.

(Maarit Nõmm)

Saatesse on saatnud oma lugemis- ja filmisoovitusi Paide Muusika- ja Teatrimaja töötajad. Sekka filmimuusikat.

(Maarit Nõmm)

Telefonintervjuu Paide Gümnaasiumi muusikaõpetaja Teele Taliga, kes räägib, kuidas koolis muusikaõpe praegu toimub ning milliseid toredaid lauluprojekte on õpilased selle aja jooksul teinud. Teine intervjuu on PAMTi juhi Martha-Beryl Graubergiga, kes annab ülevaate, kuidas on mõjunud riiklik eriolukord Järvamaa suurimale kultuuriasutusele ning millal võib tunneli lõpust valgust näha. Muusikat teevad Paide Gümnaasiumi noored lauljad. 

(Maarit Nõmm)

Teemaks Järvamaa laulu- ja tantsupeo edasilükkumine ning Paide Muusika- ja Teatrimaja haikude kirjutamise üleskutse. Telefoniintervjuud laulu- ja tantsupeo idee ühe autori ja lavastaja Marika Kuusikuga ning PAMTi kultuurijuhi Mariliis Petersoniga.

Paide Teatri erisaade. Stuudios Paide Teatri juht Harri Ausmaa ning teatritrupi liikmed Ursel Tilk, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping ning Joosep Uus.

(Maarit Nõmm)

Saates intervjuu Paide Muusikakooli direktori Lauri Luguga, selgitamaks välja, kuidas on kulgenud muusikaõpe veebi kaudu. Kõneldakse ka PAMTi kultuurijuht Mariliis Petersoniga, kes uuris välja, kuidas kultuurisündmustest jätkuvalt osa saada ning kuidas kodus kultuuriga tegeleda.

(Maarit Nõmm)

Saates erinevatest majas toimuvatest kultuurisündmustest, saate teises pooles ringkäik PAMT-i maja peal koos Tiiu Saaristiga, kes rääkis huvitavaid lugusid maja ajaloost ja ruumidest.

(Maarit Nõmm)

(Maarit Nõmm)

Telefoniintervjuu Vanemuise kontserdimaja koolikontsertide produtsendi Ülle Lehtmäega. Räägitakse 9. märtsil Paidesse jõudvast muusikaprojektist „Teeme ise muusikat“.

Samuti võib võita kaks tasuta pääset 14. märtsil Sargveres toimuvale Zetode kontserdile.

(Maarit Nõmm)

Saates külas Paide linna eakateklubi Hämarik eestvedaja Eha Vessmann. Räägitakse klubi tegemistest ja eesseisvatest sündmustest. Saate lõpus, nagu ikka kultuuriteated.

(Maarit Nõmm)

Rakvere teatri dramaturg/lavastaja Urmas Lennuk räägib kolmest peagi Paidesse jõudvast etendusest.  Lisaks saates ka muid teatri-kontserdi-filmiuudiseid.

(Maarit Nõmm)

Saates muuhulgas intervjuu muusik Priit Aimlaga, kes räägib RO Estonia haridusprojektist “Orkestri mämg”, mis jõuab Paidesse 4.märtsil.Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background